Home Sport Rijeka – Lokomotiva 3:0, bijeli ostvarili petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu

Rijeka – Lokomotiva 3:0, bijeli ostvarili petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu

599
0

Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu 3:0 u utakmici 29. kola Hrvatski telekom Prve lige.

Bijeli su odigrali odličnu utakmicu iskoristivši kikseve direktnih suparnika u borbi za treće mjesto, približivši se Gorici na trećem mjestu na samo bod zaostatka, dok su Riječani otvorili prednost pred Hajdukom na pet bodova, uz utakmicu više.

Rijeka je odigrala fenomenalnih 45 minuta u prvom dijelu u kojima je osigurala petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Prilika Čerina u prvoj minuti nagovijestila je u kojem će smjeru ići utakmica, ali udarac s 14 metara otišla je preko gola.

Lokomotiva je uzvratila u četvrtoj minuti, Chajia je ubacio, Papadopoulos je uspio pucati s pet metara, ali lopta je otišla pored gola.

Samo minutu kasnije, Capan je odigrao prekratku povratnu loptu u kaznenom prostoru, Nevistić je bio brži od Hadžića i uspio izbiti loptu.

I onda se sve otvorila unutar tri minute.

U desetoj minuti Menalo je oduzeo jednu loptu prošao po lijevoj strani kaznenog prostora i ubacio, a Murić je na kraju poentirao – 1:0.

Samo dvije minute kasnije Andrijašević je odigrao za Čerina koji je pronašao Kulenovića u srcu kaznenog prostora – 2:0.

Bijeli su u 17. minuti bili blizu trećeg gola. Nakon loše odigrane lopte vratara Hendije, Menalo je ponovo lijepo ubacio s lijeve strane, udarac Murića zaustavila je vratnica.

Prije trećeg gola Rijeke, uslijedila je po jedna prilika na obje strane.

U 26. minuti Petrak je odlično potegnuo s dvadesetak metara, Nevistić je odličnom reakcijom sačuvao mrežu.

Samo minutu kasnije Tomečak je dugom loptom pronašao Kulenovića koji je pokušao prebaciti Hendiju, ali vratar Lokomotive bio je spreman.

I onda je stigao treći gol. U 31. minuti Lončar je gurnuo za Murića koji je pokušao dodati, loptu je skrenuo branič Lokomotive i Kulenović je poentirao iz blizine.

Lokomotiva je bolje krenula u nastavak i na otvaranju imala terensku inicijativu. Nakon što je lopta kružila oko gola Rijeke, Hadžić je uspio pucati unutar kaznenog prostora, a Tomečak je spriječio da lopta ode u mrežu.

U 55. minuti Kulenović je sjajno primio jednu dugu loptu i pucao, ali Hendija je odlično reagirao. Čerin je stigao iz drugog plana, ali nije uspio pucati.

Samo dvije minute kasnije Andrijašević i Kulenović odličnim duplim pasom otvorili su priliku za Andrijaševića, ali udarac je otišao pored gola, preciznosti je nedostajalo i u 61. minuti kada je Menalo pokušao uputiti udarac s 18 metara.

U 65. minuti nova kontra Rijeke, Lončar je ubacio, obrana Lokomotive kratko odbila, a Kulenović je potegnuo s 11 metara, ali okvir vrata ponovo je spasio lokose.

Lokomotiva je pokušavala igrati i eventualnim pogotkom vratiti se u igru. Najbliže su stigli u 77. minuti kada je Nevistić ispucao loptu, ali je pritom pogodio napadača Lokomotive. Lopta je krenula u praznu mrežu ali Capan je izbio loptu. U međuvremenu Duje Strukan pokazao je igranje rukom nogometaša Lokomotive.

U 87. minuti sjajna akcija Rijeke, Andrijašević je, nakon nekoliko lijepih dodavanja, ušao u kazneni prostor s desne strane, ali Hendija je sačuvao mrežu.