Rijeka Danas – riječki internetski dnevnik

Žestoki derbi: Rijeka nokautirala Dinamo!!! (FOTO/VIDEO)

Aktualni šampioni su torpedirali Dinamo rezultatom 4:1 u žestokoj i vrlo kvalitetnoj utakmici u kojoj je uživalo oko 4 i pol tisuća gledatelja na zamjenskom stadionu Rijeke na Rujevici. Iako su Dinamo i Rijeka bodovno previše udaljeni da bismo mogli govoriti o rezultatskom značaju utakmice, obje ekipe su u utakmicu ušle pune motiva. Dinamo sa željom da potvrdi ovosezonsku dominaciju, a Rijeka željna dokazivanja da se na Rujevici stvara nova šampionska generacija. U svojim namjerama u potpunosti su uspjeli domaćini. Zagrepčani nisu uspjeli pronači alternativu za izostanak ozlijeđenog Soudanija, a na ovoj utakmici nije bilo ni uobičajenog sudačkog poguranca što je izazvalo dosta nervoze u modrim redovima.

Počelo je s najgorim mogućim scenarijem. Gavranović je u 16. minuti glavom matirao riječku obranu nakon centaršuta Olma, a nakon gola nesportskim potezom isprovocirao centralnu tribinu. Slavlje Zagrepčana trajalo je samo dvije minute. Nakon greške Livakovića, Čolak krade loptu obrani Dinama, dodaje za Hebera koji ju lagano plasira u mrežu za izjednačenje i slavlje na tribinama 1:1!

Jedan od ključnih trenutaka dogodio se u 26.minuti. Danas odlični Batinić pokazuje drugi žuti karton za Leškovića nakon lakta u lice Čolaka. Rijeka u nastavku utakmice igra sa igračem više!

Bolju igru i brojčanu prednost na terenu Rijeka je realizirala u 48.minuti. U kazneni prostor probio se Čolak i pokušao udarcem iskosa iskosa. Odbijena lopta dolazi do Grahovca pa Pavičića koji ju zakucava s ruba šesnaesterca – 2:1!

Utakmica je riješena u 59.minuti. Heber je pobjegao obrani Dinama nakon asistencije Čolaka. Napadač ‘bijelih’ je sačekao Livakovića i rutinski ga prebacio za 3:1.

Točku na i postavlja Puljić koji ulazi umjesto fenomenalnog Hebera u samom finišu utakmice i u 87.minuti maestralno plasira loptu iz slobodnog udarca za konačnih 4:1. Klasični nokaut Dinama u 4 čina i veliko slavlje Armade nakon utakmice.

Tijek utakmice:

Završena je utakmica pobjedom Rijeke 4:1

90′ Umjesto Bradarića u igru ulazi Capan.

87′ Goooooooooooooooool!!! Puljić fenomenalno plasira loptu iz slobodnog udarca nakon što je dvije minute prije ušao umjesto Hebera – 4:1!

82′ Koncert zvižduka za Maria Gavranovića kojeg mijenja Hodžić!

81′ Olmo zamalo pokraj gola, vrlo opasna situacija.

75′ Ademi zamalo kratak nakon ubačaja Hajrovića, Gavranović istovremeno opet ničim izazvan pada kao pokošen ali bez rezultata.

74′ Žuti karton i za Župarića.

71′ Žuti karton za Zutu.

68′ Čolak ometan glavom puca sa 7-8 metara ali preko gola

67′ Nervozni Zagrepčani traže novi kazneni udarac nakon piruete Gavranovića ali Batinić sudi žuti karton za Sosu.

65′ Moro izlazi iz igre, na terenu je za Dinamo ušao Rahmani

62′ izlazi Kvržić, ulazi Črnic

59′ Gooooooooooooooooooooool! Hebera je pobjegao obrani Dinama nakon asistencije Čolaka. Napadač ‘bijelih’ je sačekao Livakovića i rutinski ga prebacio za 3:1!!!

55′ Ademi je izmiješao obranu ‘bijelih’, Sluga spašava svoj gol i izbija loptu u korner.

53′ Dinamo traži crveni karton za Leovca nakon teatralnog pada Hajrovića koji je bio u prodoru prema golu Rijeke. Batinić odmahuje rukom.

51′ Ulazi Hajrović umjesto Gojaka

48′ Goooooooooooooooooooool! Pritisak Rijeke urodio je plodom. Prvo je pokušao Čolak iskosa, odbijena lopta dolazi do Grahovca pa Pavičića koji ju zakucava s ruba šesnaesterca – 2:1!

46′ Počelo je 2.poluvrijeme, hoće li Rijeka materijalizirati igrača više na terenu?

45+1′ NK Rijeka – GNK Dinamo Zagreb 1:1 (Heber 19’/Gavranović 16′)

42′ Žuti karton za Hebera.

37′ Gužva u šesnaestercu gostiju, Leovac centrira, Čolak ne uspijeva zahvatiti loptu.

33′ Žuti karton za Punčeca nakon navodnog prekršaja nad Gavranovića. Riječani traže drugi žuti Gavranoviću zbog simulacije. Slobodan udarac izvodi Moro, Sluga krajnjim naporom spašava gol.

26′ Drugi žuti karton za Leškovića nakon lakta u lice Čolaka. Dinamo ima igrača manje!

25′ Ademi u dobroj situaciji glavom šalje loptu pored gola.

19′ Žuti karton za Gavranovića nakon lakta Župariću, naelektrizirana Rujevica negoduje protiv bivšeg igrača Rijeke.

18′ Gooooooooooooooooooool! Čolak krade loptu obrani Dinama, dodaje za Hebera koji ju lagano plasira u mrežu – 1:1.

16′ Gol! Gavranović glavom matira riječku obranu nakon centaršuta Olma – 0:1. Bivši igrač Rijeke nakon gola nesportskim potezom provocira centralnu tribinu!

14′ Pritisak Dinama, dva uzastopnna kornera. Riječani otklanjaju opasnost!

11′ Žuti karton za Kvržića

10′ Prva prijetnja Dinama, s ruba šesnaestercaj je pokušao Gavranović ne pretjerano jakim udacrem. Lagan plijen za golmana Rijeke Slugu.

7′ Rijeka izvodi 4. korner. Igra se pred golom Dinama koji je za sada bezopasan!

4′ Prve minute protiču u dominaciji ‘bijelih’, Heber unosi paniku u obrambene redove modrih!

2′ Rijeka napada, žuti karton Leškoviću zbog prekršaja nad Heberom!

1′ Počela je utakmica!

U 17 sati na Rujevici počinje derbi Rijeke i Dinama koji možete uživo pratiti na našem portalu. Objavljeni su i početni sastavi obje momčadi u kojima nema posebnih iznenađenja. Dinamo je hendikepiran neigranjem ozlijeđenog Soudanija koji je često bio ‘crna mačka’ za ponos Kvarnera.