Home Sport VIDEO: Rijeka slavila na Maksimiru!

869
7

Nogometaši Rijeke pobijedili su Dinamo usred Maksimira i tako u prva dva kola domaćeg prvenstva ostvarili maksimalan učinak od 6 bodova. Utakmica je počela vrlo loše po ‘bijele’, Riječani su se povukli u svoj šesnaesterac, a Dinamo poveo već u 8 minuti kada je Sammir iskoristio dekoncentraciju obrane ‘bijelih’ – 1:0. Izgledalo je u tim trenucima da je Rijeka na pragu nove porcije golova u svojoj mreži ali ‘bijeli’ se vraćaju u 23. minuti. Đalović u svom prvom pokušaju prema golu Dinama upućuje oštar udarac, golman Lončarić odbija loptu na koju natrčava Rodić za izjednačenje i 1:1!

Riječani se dižu nakon izjednačenja, a modri nemaju pravih rješenja za čvrsti Gračanov blok pred svojiim šesnaestercom. Domaći u nekoliko navrata ipak probijaju obranu Riječana ali ne uspijevaju savladati posljednju prepreku – sjajnog novog golmana Rijeke Roberta Lisjaka, najboljeg igrača utakmice. I drugi dio počinje s inicijativom Dinama ali i sve jalovijim pokušajima prema gostujućim vratima. U 65. minuti sudac ne dosuđuje čisti kazneni udarac za ‘bijele’ nakon što je Đalović srušen u u šesnaestercu domaćih. Svilokos je prekršaj izvukao izvan šesnaesterca, a komentator državne televizije Ivica Blažićko odglumio kraći napad sljepila. U 73.minuti Štrok centrira u šesnaesterac Dinama, a Badelj šalje loptu u vlastitu mrežu za 1:2 i vodstvo ‘bijelih! Grogirani domaćin do kraja utakmice pokušava doći barem do boda ali ‘bijeli’ rutinirano uspijevaju spriječiti sve pokušaje modrih i Riječani s Maksimira u Rijeku nose velika tri boda! Uspjeh je to koji su Riječani čekali više od 4 godine. (dš)