Home Sport Rijeka teško dobila Istru ali izgubila Gorgona i Punčeca!

Rijeka teško dobila Istru ali izgubila Gorgona i Punčeca!

1847
0

Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru 1961 1:0 u utakmici 23. kola Hrvatski telekom Prve lige. Nakon 84 dana i utakmice protiv Lokomotive ponovo se na Rujevici mogao vidjeti vatromet kojega su zapalili Gorgon i Murić.

Igrala se sudačka nadoknada kada je Halilović ubacio, a Murić poentirao za 2:0.

Prvih dvadesetak minuta utakmice nije ponudilo nikakvo uzbuđenje na travnjaku. Istra 1961 dvaput je stigla pred gol Rijeke, ali bez ozbiljnijeg udarca, na drugoj strani pokušaji Gorgona i Lončara završili su u gostujućem bloku.

U tom periodu valja istaknuti novu ozljedu u redovima Rijeke, Roberto Punčec nezgodno je doskočio nakon kontakta s Komšićem i morao je napustiti travnjak.

Rijeka je polako počela hvatati konce u igri, ali bez one prave prilike pred golom Istre 1961.

Lijepa akcija uslijedila je u 28. minuti, lijepa akcija Gorgona i Mamića otvorila je poziciju Acostyju koji je gađao suprotni kut, ali ovoga puta nije bilo preciznosti.

Samo minutu kasnije Istra je imala puno sreće. Acosty je smirio jednu dugu loptu, ostavio je za Puljića koji je odlično povukao iz prve, ali vratnica je spasila Istru. Lopta se odbila od leđa vratara Istre i ostala u terenu.

Rijeka je postajala sve opasnija, a pritisak je naplatila u 43. minuti. Murić je ubacio iz kornera, Gorgon je sjajno reagirao i udarcem glavom zatresao mrežu Istre – 1:0

Istra 1961 mogla je odmah uzvratiti, u 44. minuti Obeng je ostao sam pred golom Rijeke, Sluga je sjajnom reakcijom spasio svoju mrežu.

Nastavak utakmice nije donio dobre vijesti za bijele, i Alexander Gorgon morao je napustiti travnjak zbog ozljede.

Ipak, Rijeka je prva zaprijetila u 55. minuti. Kvržić je odigrao za Murića koji je gađao suprotan kut, ali lopta je prošla pored vratnice.

Na drugoj strani, nakon jednog ubačaja Istre, lopta je u neugodnom luku išla prema golu, a Sluga je uspio prebaciti loptu preko grede.

U 78. minuti lopta je, nakon kornera, došla do Puljića koji je ubacio sa suprotne strane, a udarac glavom Župarića otišao je malo iznad vratnice.

Dvije minute kasnije Obeng je sjajno pucao s ruba kaznenog prostora, Sluga je odličnom intervencijom spasio mrežu.

U 84. minuti Murić je lijepo ubacio s desne strane, Halilović je ostao sam, ali udarac glavom išao je ravno u ruke vratara Istre.