Home Sport Sportaši iz Primorsko-goranske županije ukupni pobjednici „5. Igara prijateljstva“ u Novom Mestu

Sportaši iz Primorsko-goranske županije ukupni pobjednici „5. Igara prijateljstva“ u Novom Mestu

1837
0

Sportska delegacija Primorsko-goranske županije po drugi puta sudjelovala je na međunarodnoj sportskoj manifestaciji „Igre prijateljstva“ koja se održala od 15. do 17. rujna u Novom Mestu (Slovenija).Mladi sportaši do 16 godina svojim su nastupom osigurali prvo mjesto u ukupnom poretku. Najviša stepenica pobjedničkog postolja pripala im je ispred domaćina Novog Mesta. Treće mjesto ukupnog poretka pripalo je Unsko-sankom kantonu.

Na „Igrama prijateljstva“,uz sportaše iz PGŽ,sudjelovali su predstavnici Unsko-sanskog kantona (BiH), Dolenjske regije (SLO) i Trsta(IT). Stotinjak djevojčica i dječaka iz svake regije natjecali su se u košarci (M/Ž), rukometu (M/Ž), nogometu (M),šahu (mješovito), stolnom tenisu (mješovito) i odbojci (M/Ž).

Plasmaniselekcija sportaša Primorsko-goranske županije po sportovima:

Košarka (žene): 3. mjesto
Košarka (muški): 1. mjesto
Odbojka (žene): 1. mjesto
Odbojka (muški): 3. mjesto
Nogomet (muški): 2. mjesto
Rukomet (žene): 1. mjesto
Rukomet (muški): 1. mjesto
Stolni tenis (ekipno): 3. mjesto
Stolni tenis (pojedinačno):
2. mjesto Maja Pernat
Šah (ekipno): 1. mjesto
Šah (pojedinačno):
muški
1. mjesto Erik Haidinger
2. mjesto Daniel Duda
3. mjesto Gabriel Mažuran
žene
1. mjesto Katarina Bogdanović
2. mjesto Jelena Dašić

Sastav ekipe – KOŠARKA (žene):Josipa Tuftan, Erna Miani, Lorena Leoni, Anamarija Klasan, Mia Čop, Ivona Kajfeš, Katja Periša, Mara Maržić, Lucija Kelentrić, VesnaBičanić; voditelji Tomislav Švec i Damir Rajković.

Sastav ekipe – KOŠARKA (muški): Mislav Kolić, Marko Grbavac, Jan Bušljeta, Marko Jurković, Luka Rogović, Matija Katalinić, Bruno Nađ, Sven Car, Lucian Bačić, Petar Pribanić; voditelji Mladen Šarčević i Robert Jurković.

Sastav ekipe – ODBOJKA (muški):Vid Čargonja, Gabriel Raucher, Rok Međimorec, Ivan Čulina, Karlo Jurković, Lovro Maglica, Matteo Dassouki, Matija Donevski, Karlo Stanić, Dino Colnar; voditelji Andrej Burić i Barbara Tunjko.

Sastav ekipe – ODBOJKA (žene):Marta Cvitković Andrea Koraca, Lara Sluga, Lorena Ivić, Ivana Kesten, Tihana Braut, Sara Bušljeta, Natalia Tomić, Anamarija Petrović, Marija Vrban; voditelji Gordana Tomić i Kristina Kregar.

Sastav ekipe-NOGOMET (muški):Karlo Milinović, Mario Gojak, Dan Lagumdžija, Moris Valinčić, Jakov Delibegović, Marko Jelić, Luka Šarić, David Čandrlić, Dino Rendić, LeoMargan; voditelji Zvjezdan Radin i Zvonimir Sobol.

Sastav ekipe – RUKOMET (žene): Nika Vukelić, Lea Polić, Emma Mihalić, Irina Blažić, Luana Zdrinščak, Nika Pleše, Adela Hodžić, Sara Krizmanić, Arijana Babić, Ines Pifar, Romina Lazarin, Rene Posavec; voditelji Edo Šmit i Sandra Stojković Hinić.

Sastav ekipe – RUKOMET (muški):Tino Viskić, Mirko Jonjić, Davide Baldo, Ivan Barbić, Antonio Kezić, Leo Ćulum, Antonio Dizdar, Matija Potočnjak, Luka Borović, Ivan Jurčević, Dean Pičuljan, Matija Car; voditelji Alen Kurbanović i Mario Kezić.

Sastav ekipe-STOLNI TENIS (muški/žene):Leonardo Šplehar, Filip Štimac, Lukas Simčić, Maja Perhat, Veronika Salma; voditelj Diego Lipovšek.

Sastav ekipe – ŠAH(muški/žene):Daniel Duda, Erik Haidinger, Gabrijel Mažuran, Jelena Dašić, Katarina Bogdanić; voditelj Bojan Birk.

Prijelazni pehar ukupnog pobjednika ostat će u Primorsko-goranskoj županiji do sljedeće godine. Obranu naslova prvaka u 2018. godini sportaši iz PGŽ branit će pred svojom publikom, na domaćem terenu u sklopu „16. Igara prijateljstva“ pod organizacijom Zajednice sportova PGŽ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here