Home Sport Svi hrvatski klubovi napredovali prema europskom koeficijentu, čak i Hajduk!

Svi hrvatski klubovi napredovali prema europskom koeficijentu, čak i Hajduk!

548
0
djugardens
HNK Rijeka

Prošle sezone, četiri kluba iz SuperSport HNL-a osigurala su plasman u europska natjecanja. To su, sada već tradicionalno, Dinamo, Rijeka, Hajduk i Osijek. Prvak Hrvatske, Dinamo, igrat će u Ligi prvaka, Rijeka će se natjecati u Europskoj ligi, dok će Hajduk i Osijek svoju sreću tražiti u Konferencijskoj ligi.

Europski koeficijent i napredovanje Hajduka

U novoj sezoni, ažurirane su i početne pozicije klubova. Zanimljivo je da je Hajduk 139. klub Europe prema europskom koeficijentu, što predstavlja napredak od čak 17 mjesta u odnosu na prošlu sezonu. Ovo poboljšanje dolazi unatoč činjenici da je Hajduk ispao od svog prvog suparnika, grčkog PAOK-a. Razlog je taj što se europski koeficijent računa na petogodišnjoj bazi, pa se Hajduku briše najgora europska sezona, ona u kojoj je ispao od malteške Gzire.

Pozicija Hrvatske u europskom nogometu

Hrvatska ulazi u novu sezonu kao 20. liga svijeta. Poljska je malo iza Hrvatske, dok su ispred redom Srbija, Ukrajina i Izrael. Svi SHNL klubovi su na ozbiljnoj misiji jer bi napredovanje na listi moglo Hrvatskoj donijeti još jedno mjesto u Europi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here