Home Sport Teška ali slatka pobjeda Rijeke u Splitu!

Teška ali slatka pobjeda Rijeke u Splitu!

1327
0

strijekaNogometaši Rijeke pobijedili su Split u utakmici 25. kola MAXtv Prve lige. Riječki nogometaši odnijeli su vrijedne bodove s uvijek teškog gostovanja u Parku mladeži.
Ključan trenutak dogodio se u 73. minuti. Gavranović je lijepo povukao akciju i odigrao za Ristovskog na boku. Uslijedio je ubačaj, Balaj je pucao glavom. Zagorac je obranio prvi udarac, ali Balaj je odlično reagirao i odbijanac pospremio u mrežu – 1:2.
Nekoliko minuta kasnije Balaj je zaradio drugi žuti karton, ali Split u preostalih 15 minuta nije stvorio ozbiljniju priliku.
Rijeka je dobro krenula u utakmicu i nije dala Splitu previše prostora. Prva ozbiljnija prilika stigla je u osmoj minuti kada je Tomasov iskoristio jednu dugu loptu Brezovca, ali njegov udarac prošao je uz vratnicu. Rijeka je nastavila pritiskati i bila je bolji suparnik. Split je prvu konkretnu akciju odigrao u 22. minuti. Bagarić je uspio pobjeći zadnjoj liniji Rijeke, zaobišao je Vargića, ali je otišao previše u stranu i nije uspio pogoditi prazan okvir gola. U 26. minuti svoj udarac je okušao Pešić, ali lopta je išla ravno u Vargića.
I onda je stiglo vodstvo Rijeke. Matei je ponovo sjajno izveo slobodan udarac, a Gavranović je bio najspretniji i glavom matirao Zagorca – 0:1. Izabranici Matjaža Keka i dalje su kontrolirali igru, sve do posljednjih trenutaka prvog dijela. Split je krenuo u kontru, Blagojević je pronašao Pešića na lijevom boku. Uslijedio je ubačaj, najbliži lopti bio je Zuta koji se poskliznuo u odsutnom trenutku, a Mlakar je pokazao da je branič Rijeke igrao rukom i pokazao na bijelu točku.
Bagarić je preuzeo odgovornost, pucao je nisko, a Vargić je sjajno reagirao i obranio pokušaj s bijele točke! Ipak, riječki nogometaši prerano su se obradovali. Uslijedio je ubačaj iz kuta, riječka obrana otklonila je opasnost na trenutak. Uslijedila je udarac koji je stigao do Rrahmanija koji je ostao sam i u posljednjim trenucima prvog ostao je sam na povratnoj lopti i iz neposredne blizine matirao Vargića – 1:1.
Split je konkretnije otvorio drugo poluvrijeme, ali posjed lopte nije donio niti jednu priliku. Na drugoj strani u 55. minuti Bradarić je gurnuo loptu za Gavranovića koji je pao u kaznenom prostoru nakon kontakta, ali Mlakar je samo odmahnuo rukom. Nekoliko minuta kasnije Samardžić je lijepo skočio nakon ubačaja Mateia, ali udarac glavom nije bio precizan.
U 69. minuti Brezovec je izveo slobodan udarac, uslijedila je velika gužva u kaznenom prostoru Splita, ali nitko od igrača Rijeke nije uspio pospremiti loptu u mrežu.