Home Sport Ukrajinski mediji o utakmici: ‘Napadi Rijeke ukrajinske braniče tjerali u slijepu ulicu’...

Ukrajinski mediji o utakmici: ‘Napadi Rijeke ukrajinske braniče tjerali u slijepu ulicu’ (VIDEO)

267
0

Netipična situacija: nisu prošla ni 24 sata od posljednje utakmice reprezentacije Ukrajine. Jučer, 17. svibnja, Petrakova momčad svladala je Empoli, a danas je igrala protiv Rijeke, pipu ukrajinski mediji. Tako zgusnutog rasporeda nema ni u završnim dijelovima Svjetskog prvenstva ili Europe, ali trenutnu situaciju ukrajinske reprezentacije ne treba modelirati po nekim uobičajenim situacijama. Ukrajina pati od rata – a ovaj rat utječe i prilagođava se u svakoj sferi aktivnosti.

Alexander Petrakov je dan ranije napomenuo da će novi igrači igrati protiv Rijeke. Odnosno, ne oni koji su igrali od početka protiv Empolija. I ovo je sasvim logično. No primjena još nije toliko široka da bi bezbolno zamijenila kompoziciju na svakoj poziciji. Na primjer, dajući odmor Matvijenku i Karavaevu, izbornik reprezentacije Ukrajine suočio se s problemom lijevog braniča. Tamo se morao preseliti nominirani središnji branič Orphana. Konoplja je zaigrala po desnoj strani, a za prostor ispred Bushchanovog gola zaslužni su Bondar i Kacharaba.

Naprijed, Ukrajina je računala na tri napadača – Zubkova, Sikana i Dovbyka. Liniju sredine terena formirala su tri izvođača – Sydorchuk, Garmash i Buyalsky. Ovo je u fazi igre loptom. Bez lopte Ukrajina je bila u formaciji 4-4-2, niže je bio Danilo Sikan.

Nije bilo visokog tempa. I nije bilo nepogrešivog nogometa. Obje ekipe nisu toliko razmišljale o konstruktivnosti koliko su se trudile ne promašiti greške protivnika. Malo je nedostajalo “Rijeci” u zoni petnaeste minute, kada je Matej Vuk pucao po golu ali nedovoljno precizno.

Snažan argument Hrvata, ali Ukrajina nije ostala u obrani. Pritiskom na drugu polovicu terena. Nakon što je presjekla loptu, pokušala je brzo organizirati protunapad. Buyalsky je imao zgodnu udarnu poziciju, ali mimo gola. Artem Dovbyk također nije prilagodio nišan. A kada je Buyalsky pogodio s centra kaznenog prostora nakon udarca Hempa, vratar »Rijeke« je odigrao pouzdano.

Buyalsky je bio vrlo istaknuta figura na terenu. On je bio taj koji je asistirao Garmashu pod učinkovitim udarcem (također bilježimo sudjelovanje u napadu na gol Artema Dovbyka). Ispalo je sjajno, ali nije bilo baš cool u obrani. Nisu stigli proslaviti pogodak kako treba – promašili su oštru kontru. Murić je doveo Drmića u udarnu poziciju, ali je podbacila preciznost zvijezde »Rijeke«.

Da ne kažem da smo bili zreli za gol, ali ponekad su napadi »Rijeke« ukrajinske braniče samo tjerali u slijepu ulicu. Na kraju poluvremena Vuk je, primjerice, iskoristio pozicijske pogreške ukrajinskih braniča, zabio iz oštrog kuta u stativu, a onda je uspio prvi zaigrati na podizanje i dodavanje Drmiću. Ovom posljednjem nije preostalo ništa drugo nego spustiti nogu.

Dovbyk je imao još trenutak prije zvižduka za odmor, ali općenito je remi izgledao kao pošten rezultat poluvremena. 1:1 – to je to.

Ukrajina je dobro počela drugo poluvrijeme susreta. Konkretno, od pogotka Zubkova nakon Besedinove aktivnosti. No, tijekom napada bio je ofsajd, pa je pogodak pošteno poništen. No, pogodak Kacharabe bio bi sasvim legitiman da je Taras nakon ubačaja iz kuta zabio malo preciznije. Ukrajina je izgledala bolje, ali Rijeka je nastavila napadati protunapadima. Drmićev udarac je dokaz tome.

Umalo smo na kraju briznuli u plač u 85. minuti, ali je, na sreću, Stojković u kritičnom trenutku naciljao okvir gola. Iskreno rečeno, Garmash je mogao zabiti minutu ranije, ali je pogodio vratara. Iz opisa se može činiti da je nogomet bio otvoren. Ne baš – samo epizodni pokušaji. Izostajao je intenzitet na terenu, za razliku od intenziteta sparinga u kalendaru reprezentacije Ukrajine.

Rijeka – Ukrajina – 1:1

Golovi: Drmich, 37 – Garmash, 24

Rijeka: Zlomislić, Solano (Posinković, 73), Čestić, Krešić (Stojković, 60), Bodetić (Dujmović, 81), Selahi, Stanić (Burčul, 82), Murić, Businja, Vuk (Obregon, 60), Drmić (Kuplan ) , 82)

Ukrajina: Bushchan (Riznyk, 46), Hemp, Bondar, Orphan, Kacharaba, Sidorchuk, Zubkov (Mudryk, 79), Garmash, Buyalsky, Sikan (Tsygankov, 79), Dovbyk (Besedin, 46)

Upozorenja: Chestich – Sidorchuk, Kacharaba

Podsjetimo, reprezentacija Ukrajine odigrala je prvu utakmicu na pripremama za utakmicu protiv Škotske protiv njemačke Borussije Monchengladbach. Utakmica je završila rezultatom 2:1 u korist ukrajinske momčadi. U drugoj utakmici, štićenici Aleksandra Petrakova rezultatom 3:1 svladali su predstavnika Italije – “Empoli”.

Reprezentacija Ukrajine: službene utakmice u lipnju
1. lipnja “plavo-žuti” su na rasporedu polufinala doigravanja za Svjetsko prvenstvo 2022. protiv Škotske. Pobjednik ovog sučeljavanja četiri dana kasnije u finalu će se sastati s Walesom.
Osim toga, u lipnju će reprezentacija Ukrajine odigrati nekoliko utakmica u Ligi nacija. Petrakovljeva momčad 8. i 14. lipnja igra protiv Irske, a 11. lipnja – protiv Armenije.

Reprezentacija Ukrajine remizirala je s Rijekom (1:1) u humanitarnoj utakmici za doigravanje Svjetskog prvenstva 2022. godine. Reportažu s utakmice pročitajte na “Nogometu 24”.

Previous articleKovčeg pao s neba u dvorište kuće: Zanijemili su kad su ga otvorili i odmah pozvali policiju
Next articleVIDEO: Kaos prije finala Europa lige. Brutalna tučnjava navijača, bilo je i krvi