Home Sport Visok poraz Rijeke u Nizozemskoj

Visok poraz Rijeke u Nizozemskoj

1083
0

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod AZ-a iz Alkmaara 1:4 u utakmici drugog kola skupine F Europske lige.

Rijeka je svoju 50. utakmicu u europskim natjecanjima u posljednjih osam godina okončala uvjerljivim porazom protiv nizozemske momčadi koja nije praštala niti jednu pogrešku.

Igrala se 72. minuta kada je Lončar sjajno proigrao Kulenovića koji je smirio loptu i zabio – 4:1. Bio je to počasan gol i nagrada za bijele koji nisu posustali unatoč negativnom rezultatu.

AZ je već u šestoj minuti uspio otključati vrata Rijeke. Jedna duga lopta u kazneni prostor Rijeke, de Wit se zavukao iza leđa Velkovskom i pao nakon kontakta s braničem Rijeke. Ivanov je pokazao na bijelu točku.

Koopmeiners je bio siguran i doveo AZ u vodstvo – 1:0.

Rijeka je uspjela odgovoriti na drugoj strani. Jedna brza akcija otvorila je priliku Štefulju za ubačaj. Andrijaševič je odlično reagirao u kaznenom prostoru, ali njegov ubačaj sjajno je obranio Bizot.

AZ nije imao milosti na drugoj strani, u 20. minuti Nizozmeci su udvostručili prednost. Jedna duga lopta iz zadnje linije AZ-a prošla je pored obrane Rijeke, Gudmundsson je izbio sam pred gol i poentirao – 2:0.

Rijeka je nakon tog trenutka preuzela posjed lopte, AZ je čekao priliku iz kontre koja je uvijek latentna opasnost za bijele.

Rijeka je drugi dio otvorila dobrom akcijom, ali Lončar i Menalo se nisu dobro razumjeli u završnici.

AZ nije imao razumijevanja i treći gol je stigao u 51. minuti. Karlsson je primio loptu na lijevoj strani kazenog prostora, oslobodio se pratnje Escovala i pogodio suprotan kut – 3:0.

U 57. minuti Lončar je odigrao odličnu dugu loptu u prostor, ali Bizot je istrčao s gola i izbio loptu ispred Menala.

Tri minute kasnije lopta je ponovo u mreži Rijeke. Koopmeiners je ubacio s lijeve strane, Gudmundsson je dočekao loptu i poentirao – 4:0.