Zagrebačkom Dinamu i španjolskoj Celti iz Viga u četvrtak će suditi 40-godišnji grčki sudac Anastasios Papapetrou, odlučila je UEFA. Riječ je o arbitru koji u dosadašnjoj karijeri ima samo jedno iskustvo s hrvatskim klubovima – sudio je u srpnju 2022. kada je Osijek kao domaćin izgubio 0:2 od kazahstanskog Kizilžara u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu.
Grčka sudačka postava u Maksimiru
Cijela sudačka delegacija na Maksimiru bit će iz Grčke 🇬🇷. Uz glavnog suca Papapetroua, pomoćnici će biti Tryfon Petropoulos i Iordanis Aptosoglou, dok je četvrti sudac Konstantinos Katoikos. Za VAR sustav bit će zadužen Athanasios Tzilos, a AVAR će biti Spyridon Zampalas.
Papapetrou je inače međunarodni sudac od 2018. godine, s iskustvom u kvalifikacijama za europska natjecanja i reprezentativnim utakmicama mlađih selekcija. Dinamo će protiv Celte tražiti bodove koji bi mu osigurali stabilnu poziciju u skupini Konferencijske lige.
Rijeci na Gibraltaru sudi Maltežanin Farrugia
Utakmicu između Lincolna Red Impsa i Rijeke na Gibraltaru vodit će 37-godišnji malteški sudac Philip Farrugia 🇲🇹. Riječ je o sucu koji već ima iskustvo s Riječanima – sudio im je 2024. u remiju 0:0 protiv Corvinula Hunedoare u Rumunjskoj.
Farrugia je 2023. bio i glavni sudac u kvalifikacijskoj utakmici za Euro u kojoj je Hrvatska svladala Latviju 5:0, pa je poznato lice hrvatskoj nogometnoj javnosti.
Njegovi pomoćnici bit će također Maltežani – Duncan Sultana i Jurgen Spiteri, dok je četvrti sudac Alex Johnson. VAR sustav nadzirat će Talijani Gianluca Aureliano (VAR) i Fabio Maresca (AVAR) 🇮🇹.
Grci na Maksimiru, Maltežani na Gibraltaru
Obje utakmice hrvatskih predstavnika u Konferencijskoj ligi imat će iskusne, ali za naše klubove rijetko viđene suce. Dok će Dinamov dvoboj s Celtom voditi Grk Papapetrou, Riječani će na Gibraltaru biti pod zviždukom Maltežanina Farrugie.
Utakmica Dinamo – Celta Vigo igra se u četvrtak na Maksimiru s početkom u 21 sat, dok će Rijeka protiv Lincolna svoj susret započeti u 18:45 sati po hrvatskom vremenu.





































