Supružnicima Šota, koji se već 31. dan nalaze u blokadi u poslovnom prostoru u Starčevićevoj ulici, s jučerašnjim danom su uvedena nova ograničenja. Zaštitari angažirani od strane Rijekatekstila dobili su instrukciju da Šoti ne dozvoljavaju otvaranja vrata više od 10 centimetara i kontroliraju sadržaj hrane koju Šotama dostavljaju članovi obitelji. Prema riječima zatočene Slavice Šota, tijekom jučerašnjeg dana nije joj omogućeno niti da vidi unuka koji je slavio rođendan, a od ulaska u prostor ne mogu iznositi smeće koje se nakuplja u samom prostoru u velikim količinima.
foto: zgrzeta
Policija se za sada oglušuje na pozive Šotinih i njihove pritužbe da privatni zaštitari na javnoj površini krše njihova osnovna ljudska prava. U međuvremenu se upitom prema riječkom komunalnom redarstvu obratio vijećnik Liste za Rijeku Predrag Blečić, koji od njih i pročelnice Odjela za komunalni sustav Irene Miličević traži objašnjenje kojom uredbom je privatnim zaštitarima omogućeno uredovanje na javnoj površini.(rd)



































Reći za neku državu da je Banana republika je, iz procitanoga, prava pohvala.E koliko jo s vremena treba proci da Hrvatska barem to postane. Nadlezni navecer sigurno ususkani ispod popluna daljinskim ugase TV i mirno zaspu. Kad stvari krenu po zlu, svi se pitamo gdje smo pogresili, posipamo se pepelom i slicne tricarije pricamo, a sad kad imaju prilike zaustavititaj bahatluk oni mirno sjede i rjesavaju krizaljke.
Traži se panetone promjera 9 cm visine metar i pol radi dostave Gosp. Šotama, budući su neki odlučili da Gosp. i Gospođa Šota ne smiju otvarati vrata više od 10 cm. Isto tako traži se boca šampanjca sličnih dimenzija da Gospoda dostojno mogu proslaviti ove predstojeće Blagdane. Budući se ne zna koliko će pravosuđu trebati da dogotovi proceduru oko uknjižbe vlasništva spremite barem jedan karton šampanjca u takvoj ambalaži da bude dostatno slijedeću deceniju i kusur. Za panetone ćemo se pobrinuti godinu po godinu da ne izgubi teksturu finoće
Koliko vidim iz slike jedino Lista je podržala borbu za prava gđe.Šota. Sve druge stranke, a nisu vlast, pokvareno šute, kao što šute i mediji u Hrvatskoj, koji se boje ili surađuju s vlastima, ili bolje rečeno s neformalnom vlašću jednog čovjeka.
Stranke a i ostale institucije su kao Pilat, kada treba zaštititi pravedne, peru ruke a puštaju Barabu, svi znamo tko je riječki
Baraba a koje Pilat.
ko bi drugi podržao Šotu osim Liste za Rijeku, kad su ostale stranke u Rijeci poznati čutolozi. Da dođr do smaka svijeta nebi iali ništa za komentirat