Home Sport Dinamo u uzvratu finala Kupa razmontirao Riječane

Dinamo u uzvratu finala Kupa razmontirao Riječane

137
0
445735780 312659298550803 5258118686528388410 n

Dinamo je, nakon 0:0 u Maksimiru, u uzvratnoj utakmici finala SuperSport Kupa na Rujevici pobijedio Rijeku 3:0 i došao do 17. titule u ovom natjecanju. Momčad Sergeja Jakirovića slavila je krasnim golovima Petra Sučića u 28., Martina Baturine u 42. i Marka Bulata u 80. minuti. Počasni gol za Rijeku zabio je Toni Fruk u 91. minuti iz slobodnog udarca.

Odlično otvaranje Rijeke i sjajna akcija Dinama za vodstvo

Rijeka je odlično otvorila utakmicu i već u 3. minuti Ivan Nevistić je morao obraniti udarac Tonija Fruka. U 16. minuti je Stjepan Radeljić potpuno sam nakon ubačaja iz kornera glavom tukao preko gola. Dinamo se dosta mučio s izlascima na polovicu Rijeke. U 24. minuti uputio je prvi udarac kad je Zlomislić obranio udarac Brune Petkovića.

No, to je bila najava onoga što je uslijedilo četiri minute kasnije, a uslijedila je krasna akcija Dinama. Petković je krasno primio loptu i dao u korak Arberu Hoxhi. On je vidio Petra Sučića na desnoj strani i dodao mu. Mladi veznjak Dinama je preciznim udarcem pogodio suprotni kut za 0:1.

Gol koji je presjekao Rijeku

Gol je presjekao Rijeku, koja je do tad bila u dobrom ritmu pa je u 32. minuti Petković povaljao Zlomislića i ostavio Sučiću, no on se spetljao i izgubio loptu. U 40. minuti Martin Baturina je nabacio na drugu stativu gdje je Petković bio sam, ali je njegov udarac glavom zaustavila stativa.

Baturina slomio Rijeku

U 42. minuti sve je bilo gotovo. Nakon još jedne brze akcije Dinama opet je Hoxha primio loptu na lijevoj strani i dodao Baturini, koji preciznim udarcem s 18 metara pogađa sami kut za veliku prednost Dinama.

Rijeci su u tom trenutku, zbog suludog pravila gola u gostima, trebala tri gola. Najbliže je bila u 54. minuti kad je Jorge Obregon potpuno sam na petercu glavom pucao preko gola. Kako je utakmica odmicala kraju, nervoza je bila sve veća, osobito kod domaćina. Dinamo je imao još nekoliko šansi.

Hoxha promašio zicere, čudesna asistencija Petkovića

U 62. minuti Baturina je napravio dar-mar na gol aut liniji i vratio u sredinu za Hoxhu čiji udarac sjajnim klizećim startom blokira Smolčić. Deset minuta kasnija Baturina je 50 metara vukao kontru Dinama i dao Hoxhi, koji je u čistom ziceru pucao u Zlomislića.

No, spasa Rijeci nije bilo u 80. minuti nakon nevjerojatnog poteza Petkovića. Samo je on u tom trenutku vidio kako Marko Bulat utrčava iz drugog plana. Savršeno ga je proigrao, a Bulatu, koji je u igru ušao par trenutaka ranije, nije bilo teško zabiti za potvrdu Dinamove pobjede. (index)