165
0
17124ad9 e5cd 4748 8729 b2020af9a701
Twitter

Real Madrid je ostvario epsku pobjedu nad Bayernom u uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka, osiguravajući svoje mjesto u finalu protiv Borussije Dortmund. Utakmica je bila ispunjena napetošću i uzbuđenjem, a krajnji rezultat od 2:1 u korist Reala (ukupno 4:3) ostavit će dubok trag u nogometnoj povijesti.

Bayern je prvi stigao do gola u 68. minuti, zahvaljujući čudesnom pogotku Alphonsa Daviesa, što je samo dodatno podiglo napetost na terenu. Međutim, Real Madrid nije odustajao. Unatoč tome što su se naizgled nalazili na rubu poraza, Realovi igrači pokazali su izvanredan karakter i odlučnost.

Sve se promijenilo u posljednjim trenucima utakmice kada je mladi Joselu, koji je ušao u igru u 81. minuti, postigao dva odlučujuća gola u 88. i 91. minuti.

No, drama nije s time završila. Igra je produžena čak 15 minuta zbog nadoknade, a u posljednjim sekundama Bayern je postigao gol nakon dodavanja Mullera. Međutim, radost Nijemaca ubrzo je zamijenjena razočaranjem jer je linijski sudac ranije signalizirao zaleđe. Kontroverza je nastala jer sudac nije koristio VAR tehnologiju kako bi potvrdio odluku o zaleđu prije nego što je igra nastavljena. Ova odluka potaknula je negodovanje igrača Bayerna i njihovog trenera Thomasa Tuchela, dok su navijači Real Madrida slavili s nevjericom.