Ovoga tjedna Klub za mlade Palach i Kružna ulica u Rijeci donose raznovrstan program koji spaja gaming kviz, punk proslavu, retro slušaonu, otvoreni jam session, sajam lokalnih kreativaca i tribute koncertove posvećene Ozzyju Osbourneu i Black Sabbathu.
Četvrtak, 9. travnja – Gaming kviz i jubilarni punk Pankeraj
Tjedan započinje u četvrtak, 9. travnja, s 23. izdanjem Kvizolimpijade u Palachu, ovoga puta posvećenim videoigrama. Sudionici će se natjecati u pitanjima koja obuhvaćaju retro klasike i moderne hitove, poznate likove, priče, gameplay, soundtrackove i skrivena iznenađenja. Kviz počinje u 20 sati, kotizacija iznosi 10 eura po timu, a prijave su moguće online.
Isti dan, u koncertnoj dvorani Palacha, održava se jubilarno 100. izdanje Pankeraja, radijske emisije koja već pet godina promovira punk na Radio Roži. Ovaj put publika može uživo čuti selekciju najboljeg što punk nudi, uglavnom s vinila, uz slobodan ulaz.
Petak, 10. travnja – Retro slušaona i otvoreni jam session
Petak u Palachu nudi dva paralelna programa uz slobodan ulaz. U prostoru Kluba za mlade održava se Frutti di Mare slušaona, večer posvećena italo disku, synth popu, euro disku i plesnim hitovima osamdesetih. U koncertnoj dvorani počinje Jan Session, otvoreni jam session za sve koji žele zasvirati, uz osigurane bubnjeve, gitarska i bas pojačala. Oba programa počinju u 20 sati, a posjetitelji mogu birati žele li uživati u glazbi ili aktivno sudjelovati u svirci.
Subota, 11. travnja – Sajam kreativaca i tribute koncert
Subota donosi dnevni i večernji program na dvije povezane lokacije. Kružna ulica od 10 do 20 sati postaje mjesto susreta lokalnih kreativaca kroz proljetno izdanje Kreativne Kružne, gdje tridesetak izlagača predstavlja unikatne rukotvorine i autorske proizvode. Osim prodajnog dijela, pripremljen je i edukativno-kreativni program za sve generacije. Najmlađe očekuje besplatna radionica plastelinografije u izvedbi Umjetničke udruge Forma i boja, dok Vinko Golembiowski vodi radionicu modernih goblena za početnike, uz kotizaciju od 30 eura. Broj mjesta na radionicama je ograničen, a u slučaju lošeg vremena događanje se odgađa za 18. travnja 2026. godine.
Večer u Palachu nastavlja se tribute koncertom Night in Black, posvećenim Ozzyju Osbourneu i Black Sabbathu, uz nastupe polaznika Ri Rock Akademije te bendova Hellraisers i Supernauts. Nakon koncerta slijedi slušaona Blizzard of Edi, pod vodstvom Edija Grubora. Cijena ulaznica iznosi 7 eura za odrasle i 5 eura za maloljetne posjetitelje.
Više informacija
Detalji o događanjima i prijavama za kvizove ili radionice dostupni su na društvenim mrežama Kluba Palach i Udruge Ri Rock, gdje se redovito objavljuju sve nadolazeće aktivnosti i novosti o programima.



































