Trener Rijeke Radomir Đalović u emisiji “Pod stijenama Kantride” komentirao je pripreme svoje momčadi i najavio borbu u drugom pretkolu Lige prvaka koje je na rasporedu 22. srpnja na Rujevici.
Nogometaši Rijeke vratili su se sa slovenskih priprema i dobili kratki predah prije završne faze uoči europskog izazova. Trener Đalović potvrdio je da se od srijede kreće s intenzivnim treninzima usmjerenim isključivo na prvu utakmicu drugog pretkola.
Ne želi otkriti početni sastav
“Odigrali smo tri pripremne utakmice u jednom danu. Nije poanta samo u susretu s Göztepeom. Imamo mnogo novih igrača, treba vremena da se sve posloži. Primili smo neke nesretne golove, ali bolje sada nego kad dođe prava borba”, izjavio je Đalović, ne želeći potvrditi hoće li baš igrači koji su istrčali protiv Göztepea činiti početnu jedanaestoricu za 22. srpnja.
Fokus na potencijalne protivnike
Rijeka će se u drugom pretkolu Lige prvaka susresti s pobjednikom dvoboja Ludogorec – Dinamo Minsk. Prva utakmica pokazala je kvalitetu bugarske ekipe, ali i ranjivosti koje bi Rijeka mogla iskoristiti.
“Ludogorec ima veliko europsko iskustvo i niz kvalitetnih stranih igrača, no Minsk je pokazao da i oni imaju svoju igru. Pratit ćemo i uzvrat. Jasno je da su Bugari favoriti, ali i mi imamo adute. Znamo sve o njima, ali fokus mora biti na nama – Liga prvaka ne prašta greške”, naglasio je Đalović.
Obraniti dvostruku krunu bit će izazov
Nakon osvajanja dvostruke krune prošle sezone, očekivanja su velika. Trener Đalović svjestan je pritiska, ali ističe da momčad vjeruje u sebe.
“Svi sada znaju tko smo. Bit će teže nego lani, ali radimo na tome. Igrači su motivirani, imamo kvalitetu i cilj je ostati na vrhu”, rekao je Đalović, dodajući kako u svlačionici vlada odlična atmosfera.
Novi dresovi dolaze
Đalović je u emisiji pohvalio i nove dresove NK Rijeke koji će biti službeno predstavljeni 16. srpnja. “Stvarno mi se sviđaju, jedva čekam da ih navijači vide”, rekao je trener s osmijehom.
Prva europska utakmica već 22. srpnja
Rijeka će prvu utakmicu drugog pretkola Lige prvaka igrati 22. srpnja na Rujevici protiv pobjednika susreta Ludogorec – Dinamo Minsk. Tada će se vidjeti koliko je Đalović uspio uigrati novu momčad i pripremiti je za europske izazove koji dolaze.



































