Gradonačelnik Rijeke, Marko Filipović, iznio je danas na sjednici Gradskog vijeća informaciju o napretku radova na gradilištu budućeg kompleksa autobusnog kolodvora i garaže na Žabici u Rijeci. Prema njegovim riječima, radovi teku sukladno planu te bi, ukoliko se nastave istim tempom, trebali biti dovršeni do kraja 2025. godine.
Odgovarajući na pitanje Ivane Price (SDP) o dinamici radova, Filipović je istaknuo da investitor poštuje dogovorene rokove te je u potpunosti izmirio financijske obveze prema Gradu Rijeci.
“Nakon sklapanja ugovora o gradnji, investitor je imao nešto više od godine dana na raspolaganju za dobivanje nužne dokumentacije, prije svega građevinske dozvole, a to je obavio u tom vremenu”, dodao je gradonačelnik.
Trenutno se na lokaciji budućeg autobusnog kolodvora s 14 perona, garaže s oko 800 parkirnih mjesta i trgovačkog centra, provodi uklanjanje građevine nekadašnjih skladišta. Paralelno s tim, nadležne službe rade na novom prometnom rješenju ovog dijela grada.
U rujnu 2022. godine potpisan je kupoprodajni ugovor između Grada Rijeke kao prodavatelja i tvrtke Best In Parking – Razvoj, kao kupca, vrijedan 85 milijuna kuna. Tim činom tvrtka je stekla pravo na zemljište u središtu grada, na kojem se obvezala izgraditi kompleks autobusnog kolodvora s garažom. Ovaj projekt predstavlja važan korak u daljnjem urbanom razvoju Rijeke te će pridonijeti poboljšanju prometne infrastrukture grada.




































Izgled novog kolodvora je terorizam nad javnim prostorom.