Home Sport Hrvatska saznala suparnika u četvrtfinalu Europskog vaterpolskog prvenstva

Hrvatska saznala suparnika u četvrtfinalu Europskog vaterpolskog prvenstva

316
0

Hrvatska vaterpolska reprezentacija saznala je tko će im biti suparnik u četvrtfinalu Europskog vaterpolskog prvenstva u Zagrebu – Grčka, koja je u osmini finala pobijedila Nizozemsku rezultatom 15:10.

Srebrni s posljednjeg Svjetskog prvenstva u Fukuoki i Olimpijskih igara u Tokiju pokazali su dominaciju protiv Nizozemske, očekivano ostvarivši pobjedu od 15:10. Grčka je time izborila svoje mjesto u četvrtfinalu, gdje će se suočiti s Hrvatskom. Susret je zakazan za petak u 18:30 na plivalištu Mladosti uz rijeku Savu.

Nizozemska se dobro držala u prvih šest minuta, do rezultata 3:3, no Grci su tada s dva uzastopna gola zaključili prvu četvrtinu rezultatom 5:3. U drugoj četvrtini Grčka je stvorila prednost od pet poena (9:4), koju su zadržali i koncem treće četvrtine (11:6). Izabranici izbornika Thodorisa Vlachosa sačuvali su značajnu prednost i u posljednjem dijelu igre za konačnih 15:10.