Sport

Kekove trupe nakrcale mrežu Zadrana!

Nogometaši Rijeke pobijedili su Zadar 9:1 u posljednjoj provjeri pred početak Hrvatski telekom Prve lige. U odličnoj atmosferi na stadionu HNK Rijeka, riječki nogometaši ujedno su prezentirali dresove za novu sezonu, odigravši prvo u plavo bijeloj, a drugo poluvrijeme u crnoj garnituri.

Rijeka je još jednom demonstrirala moć i već je nakon pola sata imala vodstvo 4:0. Pavičić je navijestio golijadu dvama pogocima, Gorgon je asistirao Heberu za treći gol, dok je Kvržić poslužio brazilskog napadač za četvrti gol.

Pavičić je hat-trick zaključio u 44. minuti. Acosty je pogotkom iz blizine otvorio drugi dio, a na asistenciju Zute u 51. minuti postigao je sedmi gol na utakmici.

Gosti su smanjili nakon bijega Torbarine u 55. minuti, dok je Gorgon u 69. minuti iskoristio kazneni udarac nakon prekršaja na Heberu.

Točku na “i” stavio je Jakov Puljić. Mamić i Bojinov duplim pasom izbacili su obranu Zadra, Mamić je ubacio, a Puljić sjajno pogodio iz voleja – 9:1.

RIJEKA – ZADAR 9:1

Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 1500. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).
Strijelci: 1:0 Pavičić (4), 2:0 Pavičić (11), 3:0 Heber (27), 4:0 Heber (32), 5:0 Pavičić (44), 6:0 Acosty (46), 7:0 Acosty (51), 7:1 Torbarina (55), 8:1 Gorgon (69.-11m), 9:1 Puljić (75).

RIJEKA: Sluga (od 70. Prskalo), Pavelić (od 70. Raspopvić), Župarić (od 62. Capan), Punčec (od 49. Escoval), Zuta (od 70. Mamić), Grahovac, Lončar (od 46. Čanađija), Kvržić (od 46. Acosty), Pavičić (od 62. Puljić), Heber (od 70. Mitrović), Gorgon (od 70. Božinov).

ZADAR: Bender, Surać, Šalinović, Jerbić, Pranić, Župan, Jurić, Begić, Majić, Petković, Renić (još su igrali: Handžić, Jurjević, Paponja, Šarić, Lepinjica, Smokrović, Torbarina, Pinčić, Tokić, Iveljić i Anić) .