Home Sport FOTO: Mance ukrotio riječke pokušaje

973
0

U derbiju devetog kola Prve lige Rijeka i Istra su na Kantridi pred oko 3.500 gledatelja odigrali bez golova 0:0. Gosti iz Pule su odigrali 90-minutni bunker i prvenstveno zaslugom raspoloženog vratara Mancea na kraju uspjeli sačuvati svoj gol. Prvih 45 minuta igrala se prava uspavanka s tek po jednom prilikom na obje strane. U 26. minuti su gosti propustili jedinu priliku na utakmici nakon što je Alimi izveo udarac iz kuta, a Karabatić za koji centimetar bio neprecizan. Samo minutu kasnije Gutierrez pokušava s 19 metara, a Mance vadi loptu iz rašlji.

Riječani su nešto opasniji bili u drugom dijelu ‘bijeli’ u kojem su stvorili tri vrlo dobre prilike. u 73. minuti Gutierrez sjajnom dubinskom loptom pronašao Alfereza koji je zaobišao Mancea, otišao previše ukoso pa je njegov pokušaj završio u maloj mreži. U 79. minuti Valentino Stepčić izveo je slobodan udarac sa 18 metara. Kada su gledatelji već vidjeli gol u mreži ispriječio se vratar gostiju Ivan Mance i izvukao loptu iz samog gornjeg desnog kuta. Spasio je Mance svoju ekipu i u 87. minuti sjajno ukrotivši Švrljugin pokušaj glavom s pet metara .

Gorak okus na kraju utakmice ostavila je ozljeda Alfereza koji je u posljednjoj minuti nakon sudara s Budicinom kolima hitne pomoći prevezen u bolnicu. (dš)