U petom kolu doigravanja za plasman u Konferencijsku ligu belgijskog prvenstva, sastali su se Mechelen i Westerlo, klubovi koji se bore za mjesto na europskoj sceni. Posebnu pažnju u ovom susretu privukli su hrvatski nogometaši Matija Frigan i Luka Vušković, koji su svojim nastupima obilježili utakmicu — svaki na svoj način.
Frigan precizan za vodstvo Westerloa
Susret je počeo dinamično, a Mechelen je već u 25. minuti imao priliku povesti. No, vratar Westerloa, Andreas Jungdal, obranio je kazneni udarac Geoffryja Hairemansa. Tri minute kasnije uslijedila je kazna za promašaj domaćina — Matija Frigan je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio desni kut i doveo Westerlo u vodstvo 1:0.
Za Frigana je to bio 11. ligaški pogodak ove sezone, što ga čini najboljim strijelcem Westerloa. Ukupno je ove sezone u dresu belgijskog kluba postigao 12 pogodaka, a takve brojke nisu prošle nezapaženo — njemački HSV, klub koji se bori za ulazak u Bundesligu, pokazao je interes za talentiranog 22-godišnjeg napadača.
Nesretni autogol Luke Vuškovića
Ipak, slavlje Westerloa nije dugo trajalo. Samo dvije minute nakon vodstva, u 30. minuti, Luka Vušković je nespretno reagirao na ubačaj Mechelena i skrenuo loptu u vlastitu mrežu za izjednačenje 1:1. Autogol mladog braniča zasjenio je dobar početak Westerloa i na kraju se ispostavio kao presudan trenutak utakmice.
Utakmica je u tijeku.