Home Sport Premijera Rijeke bez identiteta

Premijera Rijeke bez identiteta

1059
1

Pred oko 3000 gledatelja na Kantridi HNK Rijeka prikazala je predstavu bez dramaturškog rješenja redatelja Horvata s loše raspoloženim akterima. Predstava zvana utakmica nije pokazala ništa inovativno što već nije viđeno pod stijenama nogometnog hrama na Kantridi. Prvi čin započinje energično sa željom da se prikaže ono što je ansambl Rijeke pripremao tijekom ljetne stanke i već u 10. minuti novopridošli Meksikanac Gutti, nakon što se izborio za udarac iz kuta, istoga izvodi preciznim ubacivanjem na glavu Kreilacha koji sigurno posprema loptu iza leđa čuvara mreže Lučkog – Željka Kovačiča – 1:0, za zasluženi aplauz s tribina.

Nakon toga čarolija predstave nestaje, glavni akteri postaju gosti, novopridošlice u 1.HNL ekipa iz Lučkog. Zatvaraju sredinu terena i postavljaju u prvi plan dvojac s bokova Fuček i Rak koji radi pomutnju domaćinima. U 34. minuti Fuček šutom iskosa s ruba 16m izdužuje vratara Lisjaka koji je opet pokazao da je domaća mreža sigurna dok on stoji ispred nje.

U 39. minuti opasan je Rak nakon ubačaja Fučeka. Riječani pokušavaju uzvratiti već minutu kasnije, Kreilach sa 20-etak metara puca ali ne pogađa. u 44. minuti na ubačaj Fučeka, Novak šalje loptu pored gola.

Drugi čin predstave nakon odmora i razgovora s redateljem započinje mlako i bez glazbe sa zapada…Na ubačaj Guttija u 59. minuti Čaval pokušava s linije uzvratiti ali bezuspješno. U 62. minuti slobodan udarac izvodi provjereni Čaval i pogađa stativu, a odbitak Čulina šalje preko gola.

Pokušali su domaći dovesti predstavu do kraja u najboljem mogućem izdanju – Kreilach, Čulina, Čaval svojim udarcima prema golu, Dedić slalomom kroz goste dolazi do pred gol ali loptu šalje pored gola…

Tu završava predstava. Nakon krešenda na otvaranju, ostatak je bio mlako izdanje. Uz sav elan i mladost ansambla s nekolicinom starijih provjerenih aktera Čagalja ,Čavala i Bakovića u zadnjoj liniji, Kreilacha u sredini i Guttija i Čuline u napadu, premijera bez obzira na pobjedu nije prošla u najboljem svjetlu (bez obzira na 40.000 luxa reflektora). Vukman korektan, Matovina se trudio ali trud nije urodio plodom jer je Križman više puta zaspao na terenu, a i kad bi se probudio sebičnom igrom je htio pokazati da se na njega može računati (tražio zamjenu u pauzi ali mu je trener, koji vjeruje u njega, nije želio dati)

Pilčić, dašak svježine protekle sezone, stagnira, Mance koji bi možda svojom visinom i snagom u igri protiv Lučkog nešto i napravio, ulazi u 91.minuti i završava utakmicu bez dodira lopte.

Na kraju premijerno izdanje pred svojom publikom završilo aplauzom htijenju i mladosti od koje će se već od sljedeće domaće predstave tražiti da se ta igra pretvori u “utakmicu” u pravom smislu riječi. (L.Slama)