U dramatičnom finalu Europskog prvenstva u vaterpolu, Hrvatska vaterpolo reprezentacija doživjela je bolan poraz od Španjolske rezultatom 11:10, ostavljajući izbornika Ivicu Tucka s teškim riječima o razočaranju. Unatoč tome što su naši vaterpolisti imali tri gola prednosti i ušli u posljednju dionicu s dva gola viška, nisu uspjeli zadržati vodstvo.
Ivica Tucak, izbornik Hrvatske, bio je iskreno pogođen porazom, a njegove riječi odražavaju duboko razočaranje. “Ne znam što reći… Ovo je pakao. Pakao od sporta, od svega. Izgubiti utakmicu na ovaj način… Cijelu utakmicu smo igrali predobro. Izgubili smo zadnjim golom kakav je posljednji put zabio Bebić u Los Angelesu ’84”, izjavio je Tucak.
Unatoč iznimnom naporu i kontroliranju utakmice, nedostajalo je malo sportske sreće kako bi rezultat bio povoljan za Hrvatsku. Tucak je dao sve od sebe u davanju srčane izjave za HRT, no emotivno opterećen, rekao je: ‘Molim vas’ i napustio prostor, ostavljajući mnoge obožavatelje i igrače s osjećajem gorkog razočaranja.



































