Home Vijesti Sumnja se da samo jedna osoba zna gdje se nalazi tijelo Danke...

Sumnja se da samo jedna osoba zna gdje se nalazi tijelo Danke Ilić: “Pokazuje najvišu razinu inteligencije”

0
3850148 screenshot 20240329 125719 ls
3850148 screenshot 20240329 125719 ls

Više od mjesec i pol dana prošlo je otkako je nestanak dvogodišnje Danke Ilić potresao javnost, a pitanje koje se i dalje postavlja je – gdje je njezino tijelo? Ovaj slučaj dobio je nove okolnosti nakon što je otkriveno da je djevojčica ubijena, ali tragovi njezina tijela i dalje nisu pronađeni. Navodno, postoji sumnja da samo jedna osoba zna gdje se nalazi tijelo, a to je Radoslav Dragijević, otac Dejana Dragijevića, koji je priznao da ju je ubio.

“Pokazuje najvišu razinu inteligencije i lukavosti. Nedugo nakon uhićenja promijenio je odvjetnika i čini se da misli samo na svoju obranu. Stoga se sumnja da je on ključ pronalaska tijela djevojke”, kaže izvor.

Do sada je ispitano 17 svjedoka.

Kako prenosi Informer, Više javno tužilaštvo u Zaječaru potvrdilo je informaciju koja se pojavila u pojedinim medijima da nova DNK vještačenja koja su stigla u tužiteljstvo ne pokazuju da postoje biološki tragovi ubijene djevojke Danke Ilić (2. ) iz Bora. Riječ je o DNK vještačenjima više od 400, od ukupno 500 tragova, izuzetih iz vozila JKP “Vodovod” kojim su, kako se sumnja, tokom zločina koristili osumnjičeni Dejan Dragijević i Srđan Janković.

“U do sada pristiglim rezultatima vještačenja nema bioloških podudarnosti s DNK djevojčice. No, važno je napomenuti da je ovo samo dio vještačenja, jer se vještače mnogi predmeti. Sada samo prvi Stiglo je malo izvještaja, očekujemo da će stići i ostali”, potvrdio je tužitelj Miodrag Canović.

Osim analize materijalnih tragova, važno je spomenuti da se na Biološkom fakultetu u Beogradu trenutno provode vještačenja bioloških tragova alata iz kuća osumnjičenih i drugih predmeta pronađenih na terenu. Ova dodatna analiza ima za cilj pružiti dodatne informacije koje bi mogle biti od koristi u istrazi slučaja nestanka i ubojstva Danke Ilić.

Također, Više javno tužilaštvo u Zaječaru podnijelo je prijedlog za zamjenu nadležnosti u postupku povodom smrti pokojnog Dalibora Dragijevića. Ova zamjena nadležnosti provodi se u skladu s Metodologijom za provođenje istrage u slučajevima zlostavljanja. Ovaj korak znači da se slučaj neće posebno raspisivati, već će se istraživati u kontekstu teškog ubojstva Danke Ilić.

Apelaciono javno tužilaštvo u Nišu ovlastilo je Više javno tužilaštvo u Nišu da preduzme radnje i mere u vezi sa događajem koji se dogodio 7. travnja 2024. godine u kojem je smrtno stradao Dalibor Dragijević iz sela Zlot, grad Bor. Ove ovlasti dane su u skladu s Metodologijom provođenja istrage u slučajevima zlostavljanja, koja je propisana Općim obvezujućim uputstvom državnog odvjetnika.

Upućeni na psihijatrijski pregled

Osumnjičeni Dejan Dragijević i Srđan Janković, koji su upućeni na psihijatrijsko vještačenje u Specijalnu zatvorsku bolnicu u Beogradu. Dalibor Dragijević, brat Dejana, uhićen je zbog sumnje da je pomogao bratu u skrivanju tijela Danke Ilić. Nakon hapšenja, Daliboru je određeno zadržavanje do 48 sati, ali je preminuo u policijskoj stanici u Boru.

U pritvoru se nalazi i Dejanov i Daliborov otac Rade Dragijević.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here