Home Vijesti Švicarac snimao golu djecu na plažama Kvarnera

Švicarac snimao golu djecu na plažama Kvarnera

0
pexels vladimirsrajber 13026673
foto Rab, Pexels

Općinsko državno odvjetništvo u Rijeci podiglo je optužnicu protiv 66-godišnjeg švicarskog državljanina P. S. zbog sumnje da je snimao i posjedovao fotografije nage djece, čime je navodno počinio kazneno djelo iskorištavanja djece za pornografiju, piše Jutarnji.

Incident na plaži Stolac

Prema optužnici, događaj se dogodio 4. srpnja 2025. na nudističkoj plaži Stolac u Loparu na otoku Rabu. Osumnjičenik se, kako tvrdi tužiteljstvo, skrivao iza brežuljka i fotografirao djecu koja su se kupala i boravila na plaži, pri čemu je fokus bio na njihovim golim tijelima.

Pronađeni dokazi

Policija je zatekla P. S. na mjestu događaja dok je snimao plažu. Odmah su mu oduzeti fotoaparati, mobiteli, tableti i memorijske kartice. Analiza otkrila je više od 120 fotografija obnažene djece pohranjenih na različitim uređajima, uključujući tablete i kartice velikog kapaciteta.

Optužbe i kazneni postupak

Tijekom ispitivanja, osumnjičenik je negirao počinjenje kaznenog djela, ali državno odvjetništvo smatra da dokazi potvrđuju osnovanu sumnju. Prema zakonu, prijeti mu kazna od jedne do osam godina zatvora, a tužiteljstvo traži i naknadu troškova kaznenog postupka od 1.000 eura.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here