Home Sport Brojke i slova malog jadranskog derbija

Brojke i slova malog jadranskog derbija

1408
0

splitNogometaši Rijeke i Splita u subotu 22. kolovoza u 19 sati na Parku mladeži počet će svoj 16 ogled u MAXtv Prvoj ligi. Ogled je to druge i četvrte momčadi nakon šest kola u MAXtv Prvoj ligi koje na prvenstvenoj ljestvici dijele tri boda. Split je s tri pobjede, dva remija i jednim porazom prikupio 11 bodova, Rijeka s jednom pobjedom i pet remija ima tri boda manje, a epitet derbija utakmici daje i prilično izjednačeni učinak iz dosadašnjih 15 međusobnih ogleda. Rijeka je ostvarila šest pobjeda, Split, pet dok su četiri utakmice završile neodučenim rezultatom.
Najviše nastupa u ogledima ova dva kluba ima Tomislav Radotić (10 nastupa kao igrač Splita), najviše pogodaka postigao je Andrej Kramarić (6 pogodaka kao igrač Rijeke), a u 15 ogleda ove dvije momčadi podijeljeno je 75 žutih i 4 crvena kartona.

Najbrži pogodak u ogledima Rijeke i Splita postigao je Marin Leovac. U 4. kolu sezone 2014./15. za vodstvo Rijeke pogodio je nakon samo 24 sekunde

U 15 ogleda dvije momčadi je vodilo čak deset različitih trenera (po pet svaku momčad) a najviše utakmica u ogledima Rijeke i Splita ima Matjaž Kek koji je devet puta sjedio na klupi Rijeke u ogledu protiv momčadi s Parka mladeži uz učinak od tri pobjede, četiri remija i dva poraza.
Kao zanimljivost u ogledima ove dvije momčadi može se istaknuti da je Split upravo protiv Rijeke odigrao prvu utakmicu nakon plasmana u MAXtv Prvu ligu u sezoni 2010./11. (Rijeka je na Kantridi pobijedila 1:0), ali i činjenica da su golovi često postignuti u sudačkoj nadoknadi utakmice. Tako je u 16. kolu sezone 2010./11. Radomir Đalović u 92. minuti pogodio pobjedu Rijeke 3:2, sezonu kasnije u 11. kolu Valentino Stepčić je u 92. minuti potvrdio pobjedu Rijeke 2:0 dok je u posljednjem ogledu ove dvije momčadi, u 31. kolu sezone 2014./15. Denis Glavina autogolom potvrdio pobjedu Rijeke 2:0.
Najbrži pogodak u ogledima Rijeke i Splita postigao je Marin Leovac kojem su u 4. kolu sezone 2014./15. za vodeći pogodak u pobjedi 3:0 trebale samo 24 sekunde.