Home Sport Autsajder s Malog Lošinja u 3. kolu Roland Garossa

Autsajder s Malog Lošinja u 3. kolu Roland Garossa

1046
0

U tek drugom nastupu na jednom od Grand Slam turnira Antonio Veić je ostvario rezultat karijere. Dečko s Malog Lošinja, trenutno 227. igrač svijeta, probio se do 3. kola Roland Garrosa, i to najvećom pobjedom u svom teniskom životu. Nakon tri sata i 19 minute velike borbe te pet setova, Antonio Veić je u 2. kolu French Opena izbacio Nikolaja Davidenka sa 3:6, 6:2, 7:5, 3:6, 6:1. Ovaj trijumf nad bivšim trećim igračem svijeta (Rus je plasiran na 30. mjestu ATP ljetvice) nesumnjivo je najveća pobjeda u karijeri 23-godišnjeg tenisač s Malog Lošinja.

U prvom setu ruski je tenisač iskoristio dvije od tri break prilike i lakoćom došao do prednosti, no Veić mu je ekspresno i neobično uvjerljivo uzvratio u drugom nizu.

Meč se prelomio u trećem setu, koji je potrajao gotovo sat vremena, a u fiksu (7:5) je slavio hrvatski tenisač. Doduše, 30-godišnji Rus je u četvrtoj dionici meča oduzeo tri Veićeva servisa te izjednačio rezultat na 2-2, ali potom se raspao.

U petom odlučujućem setu, skromni dečko s Malog Lošinja, trenutno 227. na ATP ljestvici, napravio je čak tri breaka, Davidenku nije ponudio niti jednu loptu za obrat te je za samo 34 minute došao do 6:1 za ukupno najveći trijumf u karijeri.

Za nagradu će Veić u trećem kolu imati privilegiju igrati protiv ‘kralja zemlje’ Rafaela Nadala koji je u 2. kolu Ronald Garrosa sa 7:5, 6:3, 7:6 (4) pobijedio sunarodnjaka Pabla Andujara.

Tako će hrvatski tenis imati dva predstavnika u 3. kolu jer je nešto ranije prošao i Ivan Ljubičić protiv Amerikanca Sama Querreyja. (net.hr)