U HRT-ovoj emisiji Stadion sudačku analizu Jadrandskog derbija predstavio je sudački ekspert Mateo Beusan koji smatra da je Rijeka teško oštećena na Poljudu te da je trebala imati igrača više skoro 70 minuta.
‘Ismajli je trebao dobiti drugi žuti karton. Namjerno je napravio prekršaj, spriječio obećavajuću akciju. Ako ne želiš igraču dati karton, nemaš što trčati prema igraču. Cijeli stadion je očekivao da će dobiti karton, a sudac je došao do igrača i nije dao karton’, rekao je Beusan.
Situaciju iz 55. minute u kojoj je Acosty tražio kazneni udarac objasnio je riječima da prema snimci nije bilo kontakta i njegov je sud bio da to nije bilo za kazneni udarac, dok je dosuđeni jedanaesterac za Hajduk ovako prokomentirao:
‘Prekršaj za kazneni udarac jest, a opomenu igrač nije trebao dobiti jer ako igrač ide na loptu i dosudi se kazneni udarac nema opomene. Nema ni zaleđa, jer se vidi po crti da je igrač u najmanju ruku u liniji.’



































