Hrvatski milijarder Danko Končar potvrdio je u Dnevniku HTV-a da odustaje od kupnje hrvatskih brodogradilišta. Nakon dubinske analize procijenio je da mu nakon što plati kunu za brodogradilište, treba još 1,3 milijarde eura da bi došao u njegov posjed. Zbog tako velike investicije odustaje od kupnje. O analizi su prije par dana obavijestili i Vladu.
Kralj kroma Danko Končar vlasnik je više rudnika u Južnoafričkoj Republici. Prvi je istaknuo kandidaturu za kupnju pet hrvatskih brodogradilišta te otkupio natječajnu dokumentaciju. Najavljivao je ako otkupi brodogradilišta da će zadržati brodograđevnu djelatnost.
Također HTV neslužbeno doznaje i da Filip Zepter također odustaje od kupnje. On je najavljivao da će graditi luksuzne jahte.
Predsjednika Sindikata metalaca Ozrena Matijaševića ne čudi ovakva situacija, ali se ipak nada ponekoj ponudi. I dalje smatra da je brodogradnja isplativ posao. Pogledajte njegovu izjavu za Dnevnik HTV-a.
Podsjetimo, rok za podnošenje ponuda za pet hrvatskih brodogradilišta koja se prodaju po jednu kunu je sutra do 14 sati. Tada će se u Hrvatskom fondu za privatizaciju otvoriti ponude, ako ih bude.


































