Home Sport FOTO: Kreilach za novo slavlje na Kantridi

1208
1

Kra Kra Kra Damir Kreilach pjevali su navijači Rijeke sa sombrerima na glavi nakon utakmice očekujući izlazak strijelca jedinog sinoćnjeg zgoditka na Kantridi za pobjedu Rijeke nad Šibenikom 1-0. Kao i protiv Lučko, asistent Kreilachu bio je precizni izvođač udaraca iz prekida Gutierrez koji u 22. minuti izvodi slobodan udarac u samu sredinu gostujućeg kaznenog prostora, a igrač odluke dodirom glave skreće loptu u mrežu.

Opasni su bili domaćini tijekom cijelog prvog poluvremena i nisu dozvoljavali gostima da pređu na njihov dio terena. Preporođeni Križman i nakon odlične utakmice protiv Varaždina u potpunosti uzvrača povjerenje koje naspram njega ima trener Horvat. U 6. minuti uzima loptu na samom centru, prelazi nekoliko suparničkih igrača i iako je bio u prilici da odapne po golu, nesebično proigrava Čulinu čiju udarac golman Blažević odbija.

U 14. minuti korner izvodi Gutierez, Alferez puca ali Blažević brani. U 17. minuti Čulina uzvraća dodavanje Križmanu koji puca pored gola. Čudna je bila odluka suca Vučemilovića u 27. minuti kada je gostujući golman van kaznenog prostora igrao rukom. Sudac dodjeljuje slobodan udarac za Rijeku, a golmanu umjesto kartona – ništa.

31. minuta nakon dodavanja Vukmana Alferez pogađa stativu, a 3 minute kasnije Gutierez puca iskosa malo pored druge stative. Opet u 40. minuti sudac Vučemilović izvlači iz svojeg osobnog pravilnika čudnu odluku. Alferez je s leđa srušen na 20-ak metara
od gola od već požutjelog Husmanija. Dobija žuti karton zbog prigovora, a gostu iz Šibenika dodjeljuje – ništa.

Drugo poluvrijeme započinje izmjenom dvojice gostujućih igrača i žešćom i sigurnijom igrom Šibenčana. 20 minuta drugog dijela gosti iz Šibenika pokušavaju zaprijetiti Rijeci. U 53. minuti nakon kornera Krišto šalje loptu preko gola. Uzvraća u 57. minuti Kreilach pokušajem iz slobodnjaka ali samo pored gola gostiju.

Opasan je i Jakoliš u dvijema prilikama u 58. i 60. minuti. 64. minuta je označila preokret i ponovno uzimanje konca igre u ruke (noge) domaćina. Mmeksikanac Alferez pokazuje svoj talent i znanje te zašto je baš on najveće pojačanje na Kantridi. Slijede prijetnje u 64, 66, 71. minuti, a u 79. mu se pridružuje Gutierez ali golman brani taj udarac. Isti igrač u 85. minuti loptu šalje preko gola.

Zaslužena pobjeda Rijeke i još 3 boda na saldu ekipi kojoj su zli jezici prognozirali malo bodova. Trener Horvat usprkos
svemu sa svojom mladom ekipom i dalje uspješno kroči travnjacima 1.HNL-a (L.Slama)