Home Sport Gorgonov gol za nova tri boda!

Gorgonov gol za nova tri boda!

668
0

Rijeka je pobjedom protiv Osijeka osvojila tri važna boda protiv izravnog konkurenta za drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Ključni trenutak dogodio se već u 11. minuti. Raspopović je ubacio s desne strane, Andrijašević kratko prenio loptu, a Gorgon poentirao glavom za 1:0!

Za razliku od početka Rožmanove ere na kormilu NK Rijeke kada je u obrani ‘bijelih’ curilo na sve strane, u posljednjim utakmicama ključ uspjeha postaje upravo granitna obrana koja već četvrtu utakmicu nije primila gol. Koliko je taj dio momčadi uvjerljiv, najbolje pokazuje podatak da su Osječani u 90 minuta samo jednom zapucali u okvir gola!

Gosti su prvu priliku propustili u 18. minuti, Kleinheisleer je lijepo ušao s desne strane u kazneni prostor i pokušao pronaći nadolazećeg Mancea, ali Velkovski je odličnom reakcijom očistio opasnost.

Nova prilika za Rijeku stigla je u 26. minuti. Smolčić je lijepo donio loptu za Andrijaševića koji si je otvorio prostor na 18 metara. Njegov udarac je išao ravno u ruke vratara Ivušića.

Osijek je najbliže golu bio u 36. minuti. Pandur nije dobro procijenio jednu dugu loptu, Ndocyt je bio brži i prebacio vratara Rijeke na rubu kaznenog prostora, ali Smolčić je bio na mjestu i spriječio da lopta ode u gol.

U samoj završnici prvog dijela Rijeka pritisnula Osijek nošena na krilima preko pet tisuća navijača. Ponovno je proradila kemija terena i tribina! U 43. minuti Lepinjica je sjajno izbacio Raspopovića koji je gurnuo u sredinu kaznenog prostora, ali Škorić je bio ispred Gorgona i spasio siguran gol.

U drugom dijelu Osijek je postajao sve opasniji kako je utakmica odmicala, ali bez izrazitih prilika. Na drugoj strani Pires je dvaput odlazio u kontru, ali udarci Lončara iz slobodnog udarca odnosno Gorgona u nastavku akcija nisu dali rezultata.

Osijek je u 89. minuti ostao s igračem manje nakon što je Mile Škorić zaradio isključenje zbog grubog prekršaja na Pavičiću.