Home Sport FOTO: Orijent – Rijeka 0:2

426
0

Nogometaši Rijeke pobijedili su Orijent 2:0 u pripremnoj utakmici odigranoj u utorak poslijepodne na stadionu Krimeja. Dašak europskog nogometa stigao je na Krimeju kojom su kroz povijest kročila mnoga poznata nogometna imena.

Rijeka je zadnji put gostovala na Krimeji 2009. godine i nogometna fešta u gradu na Rječini pokazala se punim pogotkom. Najmlađi navijači stalno su pokušavali privući pozornost trenera Matjaža Keka odnosno igrača na travnjaku, a nakon utakmice uslijedila je potjera za autogramima.

Rijeka je rutinski odradila još jedan test prije nastavka sezone, a Orijent, koji danas nastupa u Četvrtoj ligi, predstavio se u odličnom izdanju.

Trebalo je dočekati 33. minutu kada je Matei odigrao za Jelića, a napadač Rijeke uspio gurnuti loptu pored braniča i vratara Orijenta za vodstvo Rijeke – 0:1.

Orijent se dotad odlično držao, u 25. minuti Fatić je pokušao poluvolejem s distance čime je izmamio pljesak s tribina.

Rijeka je pobjedu potvrdila u 59. minuti kada se Črnic lijepo oslobodio u kaznenom prostoru i zatresao mrežu prizemnim udarcem – 0:2.

Izabranici Matjaža Keka imali su još nekoliko prilika za povećanje vodstva, ali rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Na kraju svega, kada je glavni sudac oglasio kraj utakmice, tribinama se prolomio pljesak za sve aktere na travnjaku.

Pripremna utakmica: Orijent – Rijeka 0:2 (0:1). Gledatelja: 2.000. Sudac: Marko Cvijović.
Strijelci: 0:1 Jelić (33′), 0:2 Črnic (59′)
ORIJENT: Herman, Mandić (od 70′ Čanković), Andrić, Hasičić (od 64′ Jergović), Šestan, Baljak (od 83′ Grgurić), Iličić (od 64′ Torić), Mikulić (od 73′ Sablić), Fatić (od 70′ Barišić), Šarković (od 73′ Gatara), Leskur (od 70′ Turkalj).
RIJEKA: Sluga (od 46′ Nwolokor), Mavrias (od 64′ Vešović), Čeliković (od 78′ Mulac), Elez (od 46′ Župarić), Davidson (od 55′ Zuta), Pavičić (od 46′ Mišić), Maleš (od 46′ Gomelt), Gorgon (od 46′ Črnic), Acosty (od 55′ Kvržić), Matei, Jelić (od 46′ Puljić).