Home Sport Horvat nakon remija s Dancima: Nemojmo od muhe raditi slona

Horvat nakon remija s Dancima: Nemojmo od muhe raditi slona

72
0

Hrvatska rukometna reprezentacija je u prvoj utakmici drugoga kruga Svjetskog prvenstva odigrala 32:32 sa svjetskim prvakom Danskom i ostala u igri za četvrtfinale.

Hrvoje Horvat: “Dali smo sve, borili smo se. Imali smo nešto nervoznih reakcija, a Danska se spasila s tim sedmim igračem. To smo očekivali, ali oni to jako dobro igraju. Pokušali smo ih poremetiti s promjenom obrane, ali nismo do kraja uspjeli. Sudačke odluke su se vidjele, ali presudila je njihova igra sedam na šest.

Zabiti 32 gola Danskoj pred 15.000 ljudi ovdje dovoljno govori, ali kvaliteta Danske je isto u napadu došla do izražaja, tu igru sedam na šest nismo uspjeli riješiti. Nema puno filozofije, znamo koja je naša zadaća ovdje, a to je boriti se do zadnje minute.

Gledamo sad prema sljedećoj utakmici, a to je Belgija. Jedno Svjetsko prvenstvo je živa materija, živo tijelo, nije lako igrati u ovom ritmu stalno. Naravno da bismo željeli igrati stalno kao u prvom poluvremenu, ali ima još puno toga za promijeniti, nije sve bilo savršeno

Što se one utakmice s Egiptom tiče, od muhe radimo slona. Egipat je jedna sjajna reprezentacija koja je protiv nas igrala odlično. Nakon toga smo mi odigrali dvije dobre utakmice, ali nemojmo od muhe raditi slona”.