Home Vijesti ‘Krpanje grada’: Grad i Lučka uprava kao pas i mačka

‘Krpanje grada’: Grad i Lučka uprava kao pas i mačka

1320
0

Rijeka uz obalu ima nevidljivi grad od 100 hektara lučkih skladišta. O otvaranju lučkog područja razgovaralo se u sklopu treće međunarodne urbanističko- arhitektonske radionice Krpanje grada. Sadašnje lučko područje od Delte do Mlake treba u idućih dvadesetak godina otvoriti građanima, smatraju u Gradu Rijeci. No, osim lukobrana i Porto Baroša, Lučka uprava do 2025. godine nije sklona ustupanju novih prostora, rečeno je na jučerašnjoj panel diskusiji u Gradskoj vijećnici.
– Do 2025. godine ne razmišljamo o daljnjim ustupcima prema gradu, u smislu davanja i otvaranja lučkih površina za društvene potrebe – poručio je ravnatelj Lučke uprave Bojan Hlača na skupu u Gradskoj vijećnici.

– Stavljanje ‘Metropolisa’ u javnu upotrebu podrazumijevalo bi presjecanje luke i zatvaranje komunikacije između njezinog zapadnog i istočnog dijela. Smatramo da je u ovom trenutku to tehnološki nepremostiv problem – rekao je Hlača, ali je pritom ipak najavio pomak u režimu korištenja povijesnih građevina.– Budući da skladišta zjape prazna, razmišljamo o tome da u ‘Metropolis’ smjestimo kompletnu administraciju luke i svih koncesionara – najavio je Hlača.

Po mišljenju gradonačelnika Obersnela aktivnosti luke nisu tolike da se ne bi mogle koncentrirati na manje područje, pa smatra da je i Porto Baroš još prije pet godina mogao postati makar priručno pristanište za mega jahte umjesto da se tamo tovari staro željezo. – Na žalost, lučko je područje sveto i ima status krave u Indiji, a tako se razvoj grada ne može voditi, misli Obersnel. (Radio Rijeka/Novi list)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here