Home Vijesti Linić: Karamarko provodi policijsku diktaturu

Linić: Karamarko provodi policijsku diktaturu

11

Slavko Linić ponovno se razbjesnio u intervjuu za Večernji list. SDP-ovac i bivši gradonačelnik Rijeke Slavko Linić, iz čijeg se mandata i dalje vuku repovi oko ugovora što ga je potpisao sa tvrtkom Tržnice. Radi se o spornih 80 milijuna kuna, a prijava je podignuta protiv aktualnog gradonačelnika, jer je on nastavio provoditi taj ugovor. Ni u ovom intervjuu nije nedostajalo ispada bijesa koji se svaki puta aktiviraju kada mu se spomene Ministar policije Tomislav Karamarko.

Novi Linićev živčani slom

“Moram vas ispraviti. Ako Karamarka smatrate pravosuđem, onda griješite. Tko je to iz pravosuđa s kime se ja sporim? Ako se DORH sa mnom svađa, o tome neću govoriti. Zavadio sam se s političkim dijelom vlasti, Karamarko je prije svega političar, a Oliver Grbić je policajac. Vrlo agresivno idem na one koji se bave političkim podmetanjem, koji pritišću i ucjenjuju pravosuđe, koji zloupotrebljavaju svoju funkciju u izvršnoj vlasti i podmeću pravosuđu. Protiv njih se borim. Znam otkud vam to pitanje! Špijunčina je rekao da pritišćem pravosuđe. Nemojte slušati što vam Špijunčina podmeće. Kao političar jako dobro znam da ne želim Hrvatsku u kojoj će policija podmetati, istraživati i suditi. Takvu policiju možda vi priželjkujete”, rekao je razbiješnjeli Linić, dodajući da su Karamarkovi pravi motivi ‘podmetanje SDP-u’.

Upitan gdje je na tržnicama nastala šteta od 80 milijuna kuna, SDP-ovac je kazao da to treba pitati ‘one koji podmeću’. “Da je njihova računica točna, Tržnice bi morale imati 40 milijuna kuna gubitaka zbog kojih bi morale završiti ili u likvidaciji ili u stečaju. To je netko proizvoljno, policijski izračunao da bi građane uzbunio i skrenuo im pozornost na taj nestvarni podatak”, rekao je Linić, te otkrio svoj stav po pitanju činjenice da se policija fokusirala na Obersnela, koji je samo nastavio provoditi stavke ugovora. “Tako oni razmišljaju. Mislili su Linić će šutjeti, dohvatit ćemo Obersnela koji je aktualan. No, to je besmisleno. Obersnel nije ni zaključio taj ugovor, raskid ugovor teško je moguć i bio bi vrlo štetan. Uostalom, nisam samo ja potpisao taj ugovor nego je on prošao raspravu u Poglavarstvu i Gradskom vijeću. Teško je mogao Obersnel tek tako srušiti taj ugovor. Zato je optužnica protiv njega apsurdna”, ustvrdio je za Večernjak SDP-ov ‘patrijarh’.

Na napomenu kako je ravnatelj policije Oliver Grbić najavio privatnu tužbu protiv njega, Linić je odgovorio da se s njim ne opterećuje previše. “U ovom trenutku važniji mi je Karamarko. O Oliveru mi njegovi suradnici dostavljaju masu podataka s kojima ću nešto morati učiniti, morat ću ih objaviti, ali čekam da ih prije toga provjerim. On je za mene golemo razočaranje”, kazao je Linić, koji vjeruje da će ga Karamarko nastaviti proganjati, jer ‘on svoj karakter ne može promijeniti’. “On je danas moćniji od Jadranke Kosor jer ima sve spoznaje o tajnim službama i nad njime ni vlast ni parlament nemaju kontrolu. Dok ga ne stavimo pod kontrolu, on će zloupotrebljavati svoju moć. On pokušava pokazati da je sva politika prljava i da bi to dokazao, provodi policijsku diktaturu”, kazao je među ostalim Slavko Linić.

11 COMMENTS

  1. Grbić provodi policijsku diktaturu? zato sto je spomenuo slavka linica? Sta taj Slavko misli? svi smo mi Slavko Linic?

  2. Nitko “ne ljubi” policiju baš previše , ali u “slučaju Tržnice Ri” ja sam na strani policije !
    Naprijed Karamarko , oslobodi nas jarma !

  3. LInić prvo mora odgovorati što je 90 tih izgradio koloktor fekalnih voda na najelitnijem dijelu grada na Delti. Iako ona je tada bila radna zona, znalo se da je to srce grada i da će delta biti valorizirana u primjerenije svrhe na te lokacije.
    Veliki trošak gradnje da bi samo nakon 10 godina opet bio veliki trošak seljenja istoga!
    LInić je i teški lažov zato jer je pred svojih par stotina pristaša rekao:Draški potok će biti sačuvan”, i dobio aplauz mada se jasno iz projekta vidilo da će biti pretvoren u kanal i zasut jer je u korijenu širok kanjoj 30 metafra a autoput ide uzduž cijelog potoka!
    zato sve što dalje kaže i tvrdi je LAŽ!

  4. ..ispušteno,…Veliki trošak gradnje da bi samo nakon 10 godina opet bio veliki trošak seljenja istoga jer je Grad Rijeka2002 donio odluku da se kolektor ima seliti odtamo, otamo-kako se piše to.

  5. i to KOrzo, godine 91 kada nitko nije imao dva centa i bio rat, a koštalo je to Grad cca 10 miliona eura, jer su uzete strašno masivne i skupe ploče iz Švedske, pa će biti pale i odlične provizije. Treabalo je tu na brzinu dići lovu, mada se mogli i ljepše i s jeftinijim pločama a moglo se privremeno i samo asfaltirati nekim obojenim asfaltom.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here