Home Mozaik Marca: Modrić je nestvarno promašio. Slijedila je čudesna reakcija Bernabeua

Marca: Modrić je nestvarno promašio. Slijedila je čudesna reakcija Bernabeua

1410
0

Nevjerojatni promašaj Luke Modrića glavna je priča utakmice Real – Cadiz (2:1) u 14. kolu La Lige. Real je deset minuta prije utakmice koju je morao dobiti kako bi zadržao korak s vodećom Barcelonom imao komfornu situaciju. Aktualni prvak je protiv predzadnje momčadi lige vodio 2:0, a Modrić je s loptom bio sam na pet metara od gola nakon što ga je savršeno poslužio Vinicius.

Ipak, Realov kapetan je iz te situacije uspio promašiti okvir gola, a njegov promašaj postao je viralan, kao i scena kako Modrić u očaju i nevjerici beživotno leži na travi, s koje ga podiže suparnički branič. Ubrzo je Cadiz smanjio pa je umjesto rezultata 3:0 za Real domaćin na kraju ušićario minimalnu pobjedu. Marca u nekoliko tekstova s utakmice piše o promašaju koji naziva nestvarnim, čudesnim, nevjerojatnim. “Modrić je stalno tražio loptu i preuzimao odgovornost gradeći igru Reala, posebno u zadnjoj trećini terena i odigravajući posljednje pasove, ali promašio je nemoguće.

Pred kraj utakmice morao je zabiti za 3:0, a ne vratiti Cadiz u meč. Pred golom gostiju nevjerojatno je kiksao tip koji izgleda kao Modrić. To, naime, ne može biti Modrić jer Modrić ne može promašiti onaj gol. Nevjerojatno je kako to nije pretvorio u gol” piše najčitaniji španjolski dnevnik i nakon podnaslova “Modrić i neuspjeh kojem se najviše aplaudira” dodaje:

“Luka je oprostio Cadizu umjesto da ga je pokopao i što je uradio Bernabeu? Ustao je i pljeskao Hrvatu. Modrić nije mogao vjerovati da je propustio zabiti najlakši gol karijere, ali je i tako još jednom osvojio cijeli stadion. To se ponovilo pet minuta kasnije, kada je izlazio iz igre.”