U južnonjemačkom gradu Landshutu odigrala se nesvakidašnja scena kada se pijani 24-godišnjak popeo na krov crkve sv. Martina visok čak 50 metara, sve kako bi mobitelom snimio fotografiju.
Mladić je u subotu navečer iskoristio skelu postavljenu uz crkvu te se popeo na krov glavnog broda. Sjeo je na sam vrh, odakle je snimao pogled, a potom se opasno spuštao preko crijepova sve do tende.
Njegov čin izazvao je veliku intervenciju hitnih službi. Vatrogasci su morali upotrijebiti posebne ljestve kako bi ga sigurno spustili s krova, pri čemu je prošao samo s manjim ogrebotinama.
No, avantura bi ga mogla skupo stajati. Prema navodima policije, protiv njega će biti podignute prijave za neovlašteni ulazak i materijalnu štetu, a mladić će morati nadoknaditi i troškove same spasilačke akcije.



































