Home Sport Pogledajte kako su se Sosa i društvo spasili ispadanja u niži rang...

Pogledajte kako su se Sosa i društvo spasili ispadanja u niži rang u sudačkoj nadoknadi

308
0

U dramatičnom raspletu zadnjeg kola njemačke Bundeslige nogometaši Stuttgarta pobijedili su kao domaćini Koeln sa 2-1 i tako zadržali prvoligaški status zahvaljujući boljoj gol-razlici od berlinske Herthe koja je poražena sa 1-2 na gostovanju u Dortmundu.

Sve do druge minute sučevog dodatka utakmice na Mercedes-Benz Areni u Stuttgartu domaća momčad nije imala rezultat koji joj je donosio pomak na spasonosno 15. mjesto.

Stuttgart je poveo pogotkom Kalajdžića u 12. minuti, u istoj minuti u kojoj mu je gostujući vratar Schwabe obranio kazneni udarac. Nakon udarca iz kuta Kalajdžić je bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu. Koeln je izjednačio u 60. minuti, a strijelac je bio Modeste. Pobjedu Stuttgartu i ostanak u Bundesligi donio je Japanac Wataru Endo koji je glavom poslao loptu u mrežu nakon udarca iz kuta.

Borna Sosa je odigrao cijelu utakmicu za domaću momčad.