Home Sport Pojavio se novi sporni detalj s Rujevice: Je li Hajdukov gol za...

Pojavio se novi sporni detalj s Rujevice: Je li Hajdukov gol za pobjedu regularan?

782
0

Ni dva dana nakon ludog derbija 16. kola HNL-a između Rijeke i Hajduka (2:3) na Rujevici ne stišavaju se rasprave o toj utakmici.

Hajduk je poveo golom Livaje u 45. minuti, da bi Rijeka u nastavku okrenula preko Drmića u 54. i Murića iz penala u 79. minuti. No Livaja je pet minuta kasnije također iz penala izjednačio, da bi pobjedu Splićanima u osmoj minuti sudačke nadoknade donio Jan Mlakar.

Nakon ubačaja iz kornera, u šesnaestercu Rijeke bila je velika gužva. Lopta je došla do Ljubičića, koji je prebacio u sredinu, a Mlakar je s dva metra glavom ugurao loptu u gol. Loptu je prema Ljubičiću uputio Livaja, koji je bio u duelu s Drmićem, a Rijekin igrač je tom prilikom pao na travnjak.

“Ovdje nema ništa sporno, vidi se da je Livaja pratio let lopte dok mu je Drmić iza leđa, zabija se u njega i pada”, rekao je u emisiji “Stadion” HTV-ov sudački ekspert Marijo Strahonja.

U tom duelu zaista nije bilo ništa sporno, ali jest u onom koji se odvijao pola metra dalje. Na društvenim mrežama i na portalu Novog lista pojavila se snimka iz drugoga kuta, najvjerojatnije s jedne od HNS-ovih kamera, na kojoj se jasno vidi kako Josip Elez u skoku povlači za dres Darka Velkovskog i tako ga onemogućuje da u skoku dođe do lopte koja mu prolazi iznad glave te ona dolazi do Livaje.

Taj kut ne vidi se u sažetku koji je HNTV objavio na svojem YouTube kanalu, ali se Elezovo potezanje za dres jasno vidi na na 6:47 i možete ga pogledati OVDJE.