Home Vijesti Riječka luka postala članica NAPA-e

Riječka luka postala članica NAPA-e

2355
1

Riječka luka od danas je i formalno postala članica NAPA-e (Northern Adriatic Port Association), udruge sjevernojadranskih luka u kojoj su već Venecija, Ravenna, Trst i Koper. Pristupanje je danas u Ravenni potpisao ravnatelj Lučke uprave Rijeka Bojan Hlača. Zajednički ova grupacija luka ima promet od 134 milijun tona.

Kratkoročna korist od učlanjenja u ovu asocijaciju za riječku luku je u zajedničkom marketingu, a dugoročna u projektu nizinske pruge te spoj Trsta s Rijekom cestama i željeznicom za što se planira aplicirati na nepovratna sredstva EU.

1 COMMENT

  1. Ne kužim , kako će spojiti TS i RI ,a da se Slovence ništa ne pita , tj.da Luka KP nema nikakve koristi od toga, a da spomenuta infrastruktura ide preko Slovenije ?
    Kod njih nema ništa džaba… neka Hlača to malo pojasni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here