Trener Victor Sanchez nedavno je predstavljen u Rijeci. Njegov stručni stožer bit će kompletiran u narednim satima. Klub se službeno još nije oglasio. Neslužbene informacije potvrđuju da se radi na formiranju tima bliskih suradnika koji će s trenerom povesti Rijeku prema novim uspjesima, saznaju Sportske novosti.
Vodstvo kluba očito nije planiralo unaprijed otkaz Radomiru Đaloviću. Plan B, spominjan od strane sportskog direktora Darka Raića-Sudara, nije uključivao ostatak stožera. Da je bio drugačiji, igrači Rijeke već bi od prvog dana znali tko čini kompletan stručni tim. Među potencijalnim kandidatima spominju se i bivši igrači Rijeke koji su krenuli u trenerske vode.
Nastupi riječkih igrača u reprezentacijama
Tijekom kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026., nekoliko igrača Rijeke zabilježilo je značajne nastupe u svojim reprezentacijama.
- Justas Lasickas bio je ključan u dresu Litve. Odigrao je svih 90 minuta protiv Malte (1:1), a u susretu s Nizozemskom (2:3) asistirao je nakon impresivnog solo prodora.
- Dejan Petrovič nastupio je 64 minute u remiju Slovenije protiv Švedske (2:2).
- Stjepan Radeljić bio je starter u pobjedi BiH protiv San Marina (6:0), dok u sljedećem porazu od Austrije (1:2) nije bio ni na klupi. Rezervni golman bio je Zlomislić.
Zadržavanje ključnih članova stožera
Pozicija trenera vratara ostaje u rukama Ivana Vargića. Dominik Rilov zadržao ulogu trenera rehabilitatora. Fizioterapeuti i ekonom momčadi također ostaju na Rujevici. Donedavni pomoćnici Đalovića, Davor Landeka i Igor Čagalj, viđeni su u društvu bivšeg trenera na stadionu u Mariboru.
Kondicijsku pripremu prve momčadi trenutačno vodi Fedor Kulušić, kondicijski trener iz omladinske škole Rijeke, koji se zasad priključio radu s prvim timom.
Novi treneri u stručnom stožeru
Uz Victora Sancheza, jedini potvrđeni pomoćni trener je Ramiro Munoz Calva, 31-godišnji Španjolac s trenerskim iskustvom u Finskoj. Calva je radio u tri finska kluba, uključujući FC Inter Turku, te bio pomoćni trener finske U21 reprezentacije. Španjolski trenerski par je surađivao u Olimpiji, a sada je dio riječkog stručnog stožera.
Posla je mnogo, a cilj stručnog tima je vratiti Rijeku na pobjedničke staze.



































