Home Sport Sekundu prije kraja: Primorje uzelo bod Jugu!

Sekundu prije kraja: Primorje uzelo bod Jugu!

327
4

Primorje nastavlja sa sjajnim igrama i u Jadranskoj vaterpolo ligi. Iako od danas više nemaju maksimalni učinak, Riječani mogu biti zadovoljni jer su otkinuli bod moćnom Jugu na njegovom plivalištu u Gružu. Prva četvrtina završava rezultatom 2:2, a drugu dobijaju domaćini pa se na poluvrijeme odlazi rezultatom 5:4. Prvi dio trećeg dijela pripada Jugašima ali drugi dio Primorjaši uspijevaju rezultat vratiti na minimalnu prednost domaćina 7:6. U samoj završnici utakmice Riječani dolaze u priliku da s igračem više dođu do izjednačenja ali minutu i pol prije kraja susreta loše odigravaju situaciju u kojoj su imali igrača više. Uzvraća Jug i minutu prije kraja povisuje rezultat na 9:7.

Xavier Garcia

Kada se utakmica već činila riješena, u dramatičnom finišu prvo Daniel Varga uspijeva jedan odbijanac ugurati u mrežu za 9:8. Domaćini u sljedećem napadu ‘troše’ 30 od preostalih 45 sekundi ali ne uspijevaju ugroziti Cara. Riječani dolaze do lopte i u posljednjim sekundama pokušavaju organizirati napad. U nedostatku boljih rješenja, lopta dolazi do Xaviera Garcie koji odapinje s pola bazena i doslovno sekundu prije kraja postavlja konačni rezultat – 9:9! Veliki bod za Riječane koji su u Dubrovniku pokazali da se ravnopravno mogu nositi i s najvećima. (dš)