Sport

Važ je naš: Primorju treća titula Jadranske lige za redom! (FOTO)

Vaterpolisti Primorja EB treći su put zaredom osvojili naslov pobjednika regionalne Triglav vaterpolske lige. Riječka je momčad u finalu na svojem terenu svladala dubrovački Jug CO 15:9 (0:2, 3:3, 7:3, 5:1).

Po tri pogotka za Riječane postigli su Sandro Sukno, Cosmin Radu i Javier Garcia, po dva su dodali Damir Burić i Anđelo Šetka, a u strijelce su se upisali i Petar Muslim i Marko Elez. Najbolji u redovima Dubrovčana bio je Paulo Obradović s četiri gola, po dva su postigli Nikola Janović i Nikola Visković, a jednog Nicolas Bicari.

Jug CO je bolje ušao u utakmicu, čvrstom obranom i strpljivom igrom u napadu nakon prvih 13 minuta igre stekli su prednost od 4:1. No, u završnici druge, te tijekom treće i početkom četvrtine “proradio” je napad Primorja EB koji je u 12 minuta postigao čak 11 pogodaka pa je šest i pol minuta prije kraja bilo 12:8 za riječki sastav i pobjednik je bio odlučen. Do kraja dvoboja prednost “primorjaša” je narasla na konačnih visokih 15:9.