Home Sport VIDEO: Volpijeva Spezia iz Kupa izbacila Romu!

1886
0

romaspeziaNogometaši talijanskog drugoligaša Spezije, u čijim redovima nastupaju čak šestorica posuđenih igrača Rijeke, kreirali su veliku senzaciju u osmini finala „Coppa Italije“, eliminiravši veliku Romu na Olimpicu nakon izvođenja jedanaesteraca! U 120 minuta igre nije bilo pogodaka, a s „kreča“ su prva dva udarca za domaćine propustili realizirati Miralem Pjanić i Edin Džeko. Na drugoj strani za ekipu iz La Spezije precizni su bili Terzi, Nene, Juande i Acampora za konačno slavlje od 4:2, javlja Radio Rijeka.

U prvoj momčadi Spezije, čiji je čelni čovjek Gabriele Volpi, većinski vlasnik Rijeke, susret su počela trojica posuđenih veznjaka Bijelih. To su Brezovec (igrao 66 minuta), Mišić (igrao 78 minuta) i Čanađija (odigrao 120 minuta), a „hrvatsku“ veznu liniju upotpunio je Dinamov Mario Šitum. Rijekini Simon Sluga i Mato Miloš utakmicu su odgledali s klupe, dok Zoran Kvržić nije bio u konkurenciji za sastav.

Spezia će u četvrtfinalu Kupa igrati protiv trećeligaša Alessandrije, koji je u utorak nakon produžetaka izbacio Genou.