Home Sport 4 komada za prekid crnog niza!

4 komada za prekid crnog niza!

228
0

Nogometaši Rijeke pobijedili su Inter (1:4) na gostovanju u Zaprešiću u okviru 16. kola Hrvatski telekom Prve lige.

Rijeka je ujedno stigla do prvenstvene pobjede nakon 37 dana i slavlja u Koprivnici protiv Slaven Belupa.

Bijeli su protiv Intera produžili prvenstveni niz bez poraza na 20 utakmica, te su petu utakmicu zaredom u ligi slavila na gostovanju u Zaprešiću.

Da će bodovi krenuti put Rijeke bilo je jasno nakon već pola sata igre. U 32. minuti, nakon akcije po desnoj strani, Tomečak je ubacio, a Gorgon odličnom reakcijom pospremio loptu pod gredu za četvrti pogodak u Zaprešiću (0:4).

Bila je to samo točka na “i” u prvom poluvremenu u kojem obrana Intera nije imala rješenja za riječki napad. Već u sedmoj minuti Župarić je dugom loptom pronašao Andrijaševića koji ju je smirio i matirao vratara Intera – 0:1.

Šest minuta kasnije Andrijašević se ponovo našao sam pred vratima Intera. Nakon nesporazuma dvojica braniča momčad iz Zaprešića, Andrijašević je odnio loptu i krenuo sam prema golu, ali vratar Intera Frelih na vrijeme je izašao i skratio kut.

Inter nije ozbiljnije prijetio, Čeliković je okušao udarac s dvadesetak metara, ali bez uspjeha.

Na drugoj strani Murić je u 17. minuti pobjegao po desnoj strani i ušao u kazneni prostor. Nogometaš Rijeke gađao je suprotni kut i vratar Frelih odličnom reakcijom sačuvao je mrežu.

Čolak je u 21. minuti zatresao mrežu, ali pomoćni sudac označio je zaleđe. Bila je to samo najava riječkog uragana.

U 23. minuti Andrijašević je odnio loptu na sredini terena i izbacio Čolaka koji se sjurio sam prema golu Intera lobom matiravši vratara Freliha – 0:2.

Četiri minute kasnije Capan je iščeprkao loptu pred kaznenim prostorom Intera. Halilović je odlično proigrao Murića koji je, umjesto udarca, nesebično proigrao Čolaka za njegov drugi gol na utakmici – 0:3!

Rezultat prvog dijela uvelike je odredio tijek drugog dijela. Drugo poluvrijeme Rijeka je otvorila prilikom za Čolaka kojem su braniči Intera odnijeli loptu. Na drugoj strani, nakon kornera Intera u 56. minuti, Grgić je dobro pucao glavom, ali lopta je otišla preko gola.

U 58. minuti Čolak je primio loptu u kaznenom prostoru i uputio udarac, ali Frelih je bio spreman. Inter je pokušavao doći do počasnog pogotka, ali bez uspjeha.

U 74. minuti Puljić je iščeprkao jednu loptu u kaznenom prostoru i okrenuo se prema golu,ali Grgić je izbio loptu u posljednjem trenutku.

Inter je najbliže golu stigao u 83. minuti. Nakon kornera obrana Rijeke kratko je dobila loptu, Ljubić je snažno potegnuo, a greda je spasila Rijeku. Lopta se odbila na glavu Mazalovića, ali nogometaš Intera nije pogodio praznu mrežu.

U samoj završnici Soldo je uspio s ruba kaznenog prostora poentirati za počasni pogodak Intera (1:4).