Home Najnovije 42. kvarnerska revija amaterskog filma (KRAF): Raspored projekcija

42. kvarnerska revija amaterskog filma (KRAF): Raspored projekcija

1163
0

Tradicionalna riječkan manifestacija, 42. kvarnerska revija amaterskog filma (KRAF), koju je kao reviju lokalnog karaktera s grupom entuzijasta 1969.g. pokrenuo Ervin Debeuc, i ove godine bit će održana u organizaciji KVK Liburnija-filma, treće po starosti takve udruge u Hrvatskoj. Festival KRAF danas je međunarodni festival čiju su osobitost ove godine donijele i izmjene propozicija kojima se smanjuje ograničenje u trajanju radova s 20 na 10 minuta te se isključuje dječji film, za koji postoji zasebna nacionalna revija.

42. KRAF ove godine bilježi prijavu 51 naslova iz Estonije, Italije, Makedonije, Srbije, Španjolske i Hrvatske (Beli Manastir, Čeminac, Đurđevac, Krk, Pula, Rijeka, Slavonski brod, Split i Zagreb) a obilježava ga i velika raznovrsnost u filmskim izričajima, od dokumentarnog, igranog, eksperimentalnog i animacije do fikcije i glazbenog spota.

Stručni žiri u sastavu doc dr Nikica Gilić (predsjednik), prof Sanjin Stanić te filmski kritičar Dragan Rubeša odabrao je jedanaest naslova u konkurenciji među kojima su i četiri nagrađena rada:Grand prix osvojio je igrani film „Drip“, autora Liburnija-filma, Igora Paulića a Prvu nagradu igrani film „My struggle“, dvojice autora PROMOFEST-A iz Španjolske Aitora Aspea i Josea María De la Puentea. Drugu Nagradu ponijela su dva uratka „Bazar“ i „Moliere“, eksperimentalno-dokumentarni filmovi iz serije “Dnevnik jednog glumca” Livia Badurine a Treću nagradu igrani film „Sobe“, splitskog autora Igor Jelinovića iz kluba Blank_filmski inkubator.

Navedeni filmovi kao i ostalih šest filmova koji čine filmove u konukrenciji bit će prikazani u Art kinu Croatia u Rijeci, u subotu, 03. prosinca 2011.g.., s početkom u 20 sati.

Nakon projekcije slijede glasovanje publike te svečanost dodjele nagrada a potom, u atriju Art kina i okrugli stol na kojemu će se članovi žirija osvrnuti na ovogodišnji KRAF ali i na temu o filmskoj sceni u Rijeci.

Ovogodišnji 42. KRAF bit će okrunjen druženjem uz glazbu VIS “Maer” u dvorani Kina.

Ulaz na sva događanja je besplatan.

Raspored događanja:

• 20:00- uvodna riječ voditelja programa/Enver Krivac
• 20:15- projekcija službenog programa/filmovi u konkurenciji
• 21:30- glasovanje publike putem glasačkih listića
• 21:45- proglašenje pobjednika i dodjela nagrada (Enver Krivac/stručni žiri)
• 22:15- osvrt na 42. KRAF i okrugli stol o filmskoj sceni u Rijeci
• 23:00- nastup VIS “MAER” (contemporary pop, mješavina jazza, rocka i popa).

Filmovi u konkurenciji/službeni program:

1. „Una birra a Venezia“ – Željko Radivoj, eksp., 1’00”, 2011. Kino klub Zagreb – SF i HFS, Hrvatska
2. „Dijete“ – Igor Jelinović, igrani, 7’00”, 2009., Blank_filmski inkubator, Split, Hrvatska
3. „Idu dani“ – Ervin Debeuc i grupa autora radionice animiranog filma, animirani, 3’31”, 2009., Liburnija-
film, Rijeka, Hrvatska
4. „Me &Fisher “ – Ljupcho Petrovski, dok., 6’50’+, 2011., CVC “Studio Milton Manaki” Bitola, Makedonija
5. „Blackout“ – Margus Paju, igrani, 5’00”, 2009., Nafta Films, Tallinn, Estonija
6. „Sobe“ – Igor Jelinović, igrani, 9’00”, 2010., Blank_filmski inkubator, Split, Hrvatska
7. „Bazar“ – Livio Badurina, eksp./dok., 2’30”, 2007., samostalni autor, Zagreb, Hrvatska
8. „Moliere“ – Livio Badurina, eksp./dok., 1’34”, 2009.g.,, samostalni autor, Zagreb, Hrvatska
9. „My struggle“ – Aitor Aspe i Jose Maria de la Puente, igrani, 8’00”, 2011., PROMOFEST, Madrid,
Španjolska
10. „Drip“ – Igor Paulić, igrani, 5’45”, 2011, Liburnija-film, Rijeka, Hrvatska
11. „How to make a student film“ – Urmas Reisberg, dokum., 11’00”, 2009., Film club KINOONUD, Tartu,
Estonija

Previous articleProvaljeno u zgrade u izgradnji
Next articlePočinje izborna šutnja, na birališta izašli Novozelanđani

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here