Home Sport Anti Ercegu jedna od najtežih kazni u povijesti HNL-a

Anti Ercegu jedna od najtežih kazni u povijesti HNL-a

259
0

Kako se i očekivalo, napadač Istre Ante Erceg drastično je kažnjen zbog divljanja tijekom utakmice s Rijekom. Erceg je dobio drugi žuti karton u 90. minuti utakmice između Istre i Rijeke (0:2) u 24. kolu SuperSport HNL-a.

Kada je glavni sudac utakmice Jakov Titlić pokazao Ercegu drugu opomenu, odnosno crveni karton, napadač pulske momčadi uzeo mu je bilježnicu u koju piše kartone te je rasparao pred njim. Najbolji igrač Istre, koji je ove sezone zabio devet golova, potom je bacio dres. Na društvenim mrežama se ispričao zbog ovog postupka, no to mu nije puno pomoglo.

Disciplinski sudac SuperSport Hrvatske nogometne lige Alan Klakočer donio je odluke o kaznama iz utakmica 24. kola, a priopćenje SuperSport HNL-ove komisije donosimo u cijelosti:

Ante Erceg (Istra 1961) kažnjen je sa 6.000 eura i zabranom igranja na devet prvenstvenih ili kup utakmica zbog:

1. Isključenja uslijed dviju javnih opomena tijekom utakmice Istra 1961 – Rijeka. Prvu opomenu dobio je u 43. minuti zbog opetovanog kršenja PNI (pravila nogometne igre) te drugu u 90. minuti zbog preoštrog starta. Time je počinio prekršaj iz članka 50. DP HNS-a, zbog čega mu se utvrđuje: kazna zabrane igranja na jednoj (1) prvenstvenoj ili kup utakmici i novčana kazna u iznosu od 400 eura

2. Nakon što mu je dodijeljen crveni karton, igrač je istrgnuo sucu iz ruke papirić, poderao ga i bacio na teren, čime je počinio prekršaj iz članka 51. DP HNS-a, zbog čega mu se utvrđuje kazna zabrane igranja na pet (5) prvenstvenih ili kup utakmica i novčana kazna u iznosu od 4.000,00 eura

3. Psovanja suca riječima ”J…m vam majku sto puta lopovsku“, nakon čega je skinuo dres i bacio ga na pod te nastavio psovati suca prilikom izlaska s terena, nakon utakmice prišao sucu i psovao istog riječima “J…m vam majku lopovsku“ te raznim drugim pogrdnim riječima, čime je počinio prekršaj iz članak 53. st.1. toč. b) DP HNS-a, zbog čega mu se utvrđuje kazna zabrane igranja na četiri (5) prvenstvene ili kup utakmice i novčana kazna u iznosu od 3.500,00 eura

Temeljem odredbe članka 39. st. 1. DP HNS-a izriče mu se jedinstvena kazna zabrane igranja na 9 (devet) prvenstvenih ili kup utakmica i novčana kazna u iznosu od 6.000 eura. Kazna počinje teći 4. ožujka 2023. godine.

Frano Mlinar (Istra 1961) kažnjen je sa 670 eura i dvjema utakmicama neigranja zbog grubog starta (čl. 55. DP HNS-a) tijekom utakmice Istra 1961 – Rijeka.

Matthew R. M. Steenvoorden (Gorica) kažnjen je sa 670 eura i dvjema utakmicama neigranja zbog grubog starta (čl. 55. DP HNS-a) tijekom utakmice Slaven Belupo – Gorica.

NK Istra 1961 kažnjen je jedinstvenom kaznom od 4.050 eura zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a, 950 eura) domaćih i gostujućih navijača i diskriminirajućeg ponašanja (čl. 88. DP HNS-a, 3.300 eura) domaćih navijača tijekom utakmice Istra 1961 – Rijeka. Pripadnici domaće navijačke skupine Demoni na sjeveru su zapalili jednu baklju koja je dogorjela na tribini, a u 70. minuti četiri baklje koje su dogorjele na tribini. Gostujući navijači Armada u 22. minuti s juga bacaju na teren za igru dvije plastične čaše s pivom. U 61. minuti Armada na jugu pali pet baklji, od čega je jedna ubačena na travnatu površinu iza gola, a ostale su dogorjele na tribini. U 64. minuti Armada na jugu pali jednu dimnu bombu. Pripadnici domaće navijačke skupina Demoni u 19. minuti na sjeveru skandiraju: “Ubij, ubij Riječane“, u 71. i 90. minuti pripadnici domaće navijačke skupine Demoni na sjeveru i dio navijača na zapadu skandiraju sucima: “Cigani“.

HNK Rijeka kažnjen je s 800 eura zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) gostujućih navijača tijekom utakmice Istra 1961 – Rijeka.

GNK Dinamo kažnjen je s 1.750 eura zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) domaćih navijača tijekom utakmice Dinamo – Osijek. Domaća navijačka skupina BBB (2.008 pripadnika), smještena na sjevernoj tribini, od 72. do 73. minute zapalila je šesnaest baklji, od kojih su jedna baklja i dvije petarde bačene na prostor ispred iste tribine, te jednu dimnu kutiju koja je pravila dim narančaste boje.

HNK Hajduk kažnjen je s 4.350 eura zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) domaćih navijača tijekom utakmice Hajduk – Lokomotiva. Pripadnici domaće navijačke skupine Torcide, smješteni na sjevernoj tribini, u 57. minuti zapalili su trideset i pet baklji, od kojih je deset bačeno na tartan stazu, bačena su dva topovska udara i zapaljene tri bljeskalice. Tijekom utakmice zapaljene su u 30. minuti još dvije baklje i u 63. minuti dvije dimne bombe, stoji u priopćenju objavljenom na službenoj stranici Lige.