Britanski skijaš poginuo je danas u lavini u francuskim Alpama. Nesreća se dogodila u popularnom skijalištu La Plagne, gdje je muškarac, za kojeg se vjeruje da je bio u pedesetim godinama, skijao izvan uređenih staza, prenosi Sky News.
Opsežna akcija spašavanja
Spasilačke službe zaprimile su dojavu o lavini u 13:57 te su odmah pokrenule intervenciju na području jugoistočne Francuske. U potragu je bio uključen velik tim od 52 osobe, među kojima su bili medicinsko osoblje i instruktori skijanja. Na teren je helikopterom prebačen i pas tragač.
Unatoč brzoj reakciji, stradali Britanac pronađen je tek nakon 50 minuta potrage, zatrpan pod 2,5 metra snijega.
Skijao bez potrebne opreme
Prema priopćenju skijališta, muškarac je bio u društvu grupe, no nije imao lavinski primopredajnik niti je bio u pratnji profesionalnog instruktora. Iz odmarališta La Plagne izrazili su sućut obitelji preminulog, uz apel skijašima da se pri kretanju izvan uređenih staza striktno pridržavaju sigurnosnih preporuka i koriste odgovarajuću opremu.



































