Prema prognozi Državnog hidrometeorološkog zavoda (DHMZ), danas nas u unutrašnjosti Hrvatske očekuje pretežno oblačno vrijeme s mjestimičnim slabim snijegom, osobito u Gorskoj Hrvatskoj. Tijekom popodneva dolazi do razvedravanja sa sjevera. Na Jadranu će prevladavati sunčano vrijeme, dok će jutro u Dalmaciji biti oblačnije.
Vjetar i temperature
Vjetar će u unutrašnjosti biti slab do umjeren sjeveroistočni, dok će na Jadranu puhati umjerena do jaka bura. Podno Velebita očekuju se i olujni udari bure. Najviša dnevna temperatura zraka kretat će se između -1 i 3°C u unutrašnjosti, dok će na Jadranu temperature biti između 7°C na sjeveru i 13°C na jugu Dalmacije.
Prognoza za Zagreb i ostatak zemlje
U Zagrebu i širem području očekuje se stabilno, ali hladno vrijeme. U utorak, 18. veljače, prevladavat će vedro nebo s dnevnim maksimumom oko 5°C, dok će se noćne temperature spustiti do -8°C. U srijedu, 19. veljače, temperatura će doseći najviše 4°C, a noću će pasti na -7°C.
Upozorenja na ekstremno niske temperature
DHMZ je izdao žuta upozorenja za ekstremno niske temperature u više regija. Očekuju se temperature ispod -5°C, što može predstavljati rizik za zdravlje osjetljivih skupina, uključujući starije osobe, djecu i beskućnike.
Utorak, 18. veljače:
Zagrebačka regija: Minimalne temperature ispod -5°C
Osječka regija: Minimalne temperature ispod -5°C
Karlovačka regija: Minimalne temperature ispod -5°C
Srijeda, 19. veljače:
Zagrebačka regija: Minimalne temperature ispod -5°C
Osječka regija: Minimalne temperature ispod -5°C
Karlovačka regija: Minimalne temperature ispod -5°C
Gospićka regija: Minimalne temperature ispod -10°C
Zatopljenje u drugoj polovini tjedna
Od četvrtka, 20. veljače, očekuje se postupno zatopljenje. Prema prognozama, temperature će rasti kako slijedi:
Četvrtak: Pretežno sunčano, od -6°C do 6°C
Petak: Porast temperature, dnevni maksimum oko 8°C, noćni minimum -4°C
Subota: Djelomično sunčano, najviša temperatura oko 10°C, najniža -5°C