Home Sport Jadranski derbi bez pobjednika: Splićani pobjegli iz riječke vrše!

Jadranski derbi bez pobjednika: Splićani pobjegli iz riječke vrše!

1621
0

Hajduk i Rijeka podijelili su bodove u utakmici u kojoj su Riječani imali Splićane na konopcima nakon čega su dopustili da se vrate u utakmicu. Prvih 45 minuta proteklo je u opreznom srazu obje ekipe bez ozbiljnijih prijetnji po oba gola. Riječani su u tom razdoblju vjerojatno oštećeni budući da je Ismajli trebao dobiti drugi žuti karton zbog ponovljenog oštrog prekršaja. Upravo zbog te prijetnje trener Splićana ga je na poluvremenu zamijenio.

Riječani dolaze do vodstva u 52. minuti. Acosty idealno pronalazi Pavičića, ovaj šalje povratno za Čolaka koji s 5 metara pogađa za vodstvo gostiju – 0:1. Uslijedile su dvije prilike kojima su Riječani mogli dotući domaćina ali umjesto podebljanja vodstva, Splićani dolaze do izjednačenja!

U jednoj bezopasnoj situaciji Sluga je umjesto da uhvati loptu u ruke, ispucao u noge Splićana. Uslijedio je napad i pad Gyurcsa nakon kontakta s Raspopovićem. Sudac Pajač je nakon malo razmišljanja pokazao na bijelu točku, a Captaš bio siguran za izjednačenje – 1:1.

Nakon bakljade Torcide i prekida u 68. minuti, utakmica se razvodnila. Imali su Splićani priliku za potpuni preokret u 75. minuti ali Sluga je obranio udarac Kovačevića s pet metara. Isto se dogodilo i u sudačkoj nadoknadi kada je Sluga čudesno obranio pokušaj Kovačevića glavom. Do kraja utakmice drugi žuti karton dobija Čolak ali su se Riječani uspjeli obraniti u posljednjih nekoliko minuta sudačke nadoknade te sačuvati bod koji je i najrealniji ishod ovog Jadranskog derbija.

Slavlje Riječana i Armade nakon gola Čolaka

Tijek utakmice:

Kraj! Hajduk – Rijeka 1:1

90+6 Gužva u šesnaestercu Rijeke, Futacs pada kao pokošen, sudac pokazuje da nema ništa od kaznenog udarca

90+5 Ulazi Puljić umjesto Hebera

90+3 Drugi žuti karton i isključenje za Čolaka zbog prekšaja na Letici. Riječani će posljednih nekoliko minuta igrati sa igračem manje

90+3 Žuti karton za Kovačevića

90+2 Kovačević opasno pokušava glavom sa 6 metara, Sluga čudesno brani!

90′ Igrat će se 7 minuta sudačke nadoknad

88′ Žuti karton i za Nižića nakon prekršaja nad Župarićem

86′ Utakmica se razvodnila nakon prekida

82′ Umjesto Pavičića kod Rijeke ulazi Capan

79′ Umjesto Gyurcsa kod Hajduka ulazi Futacs

77′ Umjesto solidnog Acostya u igru ulazi Kvržić

75′ Sluga spašava gol nakon udarca Kovačevića s 5 metara!

68′ Prekid utakmice zbog bakljade Torcide

62′ Gol! Siguran s bijele točke bio je Caktaš – 1:1

61′ Kazneni udarac za Hajduk nakon što je Gyurcsa pao poslije kontakta s Raspopovićem

55′ Novi centaršut Hebera, Acosty zamalo kratak…

54′ Sjajna prilika za Rijeku! Heber upošljava Čolaka, ovaj povratno opet za Hebera čiju prijetnju s 4-4 metara uspijeva raščistiti Salas

52′ Goooooooooooooooooooooooool!!! Acosty idealno pronalazi Pavičića, ovaj šalje povratno za Čolaka koji s 5 metara pogađa za – 0:1!

47′ Gužva u šesnaestercu Rijeke, Raspopović glavom vraća Slugi prekratku loptu ali Bašić glavom šalje loptu u gol aut

46′ Iz igre kod Hajduka izlazi Ardian Ismajili kojem je prijetio drugi žuti karton, u igru ulazi Toma Bašić.

46′ Počelo je 2. poluvrijeme

Završeno je 1. poluvrijeme

45′ Dvije minute sudačke nadoknade

45′ Žuti kartoni za Saida i Župarića. Igrač Hajduka je ležečki kopačkom pogodio Župarića koji ga je prethodno faulirao

42′ Požutio je i Zuta

38′ Dobar udarac udarac Gyurcsa s vrha šesnaesterca, Sluga odbija loptu, a Zuta čisti opasnost iz kaznenog prostora

34′ Acosty se probio u šesnaesterac s desne strane ali završni pas nije bio doboljno precizan

30′ Žuti karton za Čolaka zbog prekršaja u napadu

28′ Grahovac ubacuje iz slobodnog udarca, Heber uputio loptu glavom, Letica ju bez problema hvata u ruke

27′ Za sada bez ozbiljnijih prijetnji po oba gola

14′ Žuti karton i Raspopoviću

9′ Nakon centaršuta iz slobodnjaka glavom pokušava Čolak ali bez prave opasnosti po gol Hajduka

8′ Žuti karton za Ismajlija nakon oštrog starta na Acostyju

5′ Splićani imaju inicijativu u prvim minutama susreta

3′ Dobra prilika za Hajduk nakon slobodnog udarca, Sluga brani!

0′ Počela je utakmica Rijeke i Hajduka

U 17 sati počinje Jadranski derbi između Rijeke i Hajduka.