Home Sport Kontroverzni sudac iz Zambije pokrao Kanadu u jednom od najgorih suđenja u...

Kontroverzni sudac iz Zambije pokrao Kanadu u jednom od najgorih suđenja u povijesti Svjetskih prvenstava!

976
0

Belgija je pobijedila Kanadu 1:0 u prvom kolu Svjetskog prvenstva. Gol odluke zabio je napadač Michy Batshuayi u 44. minuti, a Kanada je promašila penal u 11. minuti. Udarac Alphonsea Daviesa obranio je Thibaut Courtois, a utakmicu su obilježile brojne velike pogreške zambijskog suca Jannyja Sikazwea, koji Kanađanima nije svirao još dva čista jedanaesterca, što je potvrdio i HRT-ov sudački ekspert Mario Strahonja.

Kontroverzni zambijski sudac Sikazwe je imao još nekoliko neshvatljivih pogrešaka. U 14. minuti njegov pomoćnik iz Zimbabvea Arsenio Maringule svirao je zaleđe za Kanadu iako je loptu do kanadskog igrača poslao belgijski kapetan Eden Hazard, a Sikazwe nije reagirao.

Nakon toga napravljen je faul i trebao je biti sviran penal za Kanadu, no iz VAR sobe se nitko nije oglasio. Nogometni fanovi šokirani su suđenjem suca koji je ostao upamćen po bizarnoj sceni s Afričkog kupa nacija u veljači i pitaju se na društvenim mrežama zna li on uopće pravila.

Previous articleMarokanci nas sprdaju: Katarci angažirali tisuće Pakistanaca da glume hrvatske navijače! (VIDEO)
Next articleKanadski izbornik vulgarnim riječnikom motivirao svoje igrače: ‘Je**ti ćemo Hrvate, to je tako jednostavno!’